Koronawirus w przedszkolu nr 31 w Szczecinie. Zakażona nauczycielka miała kontakt z dziećmi

2020-05-22 15:38 Amadeusz Calik
Szczecin. Przedszkole Publiczne nr 31
Autor: Google Street View U jednego z pracowników Przedszkola nr 31 w Szczecinie wykryto koronawirusa

U jednej z opiekunek w Publicznym Przedszkolu nr 31 "Żaczek" w Szczecinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta opiekowała się grupą siedmiu dzieci. Placówka została zamknięta do odwołania, a trzynaście osób poddano obowiązkowej kwarantannie.

Szczecin. Przedszkole Publiczne nr 31 zamknięte do odwołania

Informację o wykryciu koronawirusa u jednego z opiekunów z "Żaczka" przekazał Urząd Miejski w Szczecinie.

- U jednego z nauczycieli opiekujących się grupą w Przedszkolu Publicznym nr 31, badania potwierdziły obecność koronawirusa. Co ważne, źródłem zarażenia był kontakt rodzinny z sąsiedniego województwa, a nie wewnętrzne ognisko w placówce. W grupie, która była pod opieką osoby zarażonej, przebywało łącznie 7 dzieci - poinformowała Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

Kobieta najprawdopodobniej zaraziła się od swojej matki, a zakażenie przechodzi bezobjawowo. Koronawirusa potwierdził u niej dopiero test laboratoryjny.

W związku z sytuacją, miasto podjęło decyzję o zamknięciu przedszkola do odwołania i wykonaniu dokładnej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń oraz sprzętu. Powiadomione zostały służby sanitarne, które skierowały na obowiązkową kwarantanną 13 osób. Pozostali, którzy znaleźli się w grupie ryzyka są objęci nadzorem epidemiologicznym.

Odmrażanie przedszkoli. "Miasto było przygotowane"

Otwarcie przedszkoli to jeden z kolejnych etapów rządowego planu odmrażania gospodarki. Jak zapewniają władze Szczecina, miasto bardzo skrupulatnie przygotowało się do otwarcia placówek oświatowych. Ze względu na konieczność opracowania procedur, zapewnienia środków dezynfekujących i sprzętu ochrony osobistej, szczecińskie przedszkola otwarto dopiero 18 maja.

Czy dziecko w przedszkolu musi nosić maseczkę?

Obecnie miasto czeka na wytyczne i dalsze zalecenia od służb sanitarnych, w związku z zaistniałą sytuacją.

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj