Koronawirus w Szczecinie. Komunie Święte pod znakiem zapytania

2020-03-26 12:23 gk
Komunia Św.
Autor: Andi Graf / CC0 / pixabay.com

Epidemia koronawirusa sprawiła, że obecnie większość z nas boryka się z licznymi utrudnieniami i ograniczeniami. Dotyczą one także kwestii związanych z wiarą. Zbliża się czas, w którym dzieci przystępują do Pierwszych Komunii Świętych. Wiele jednak wskazuje, że w tym roku ten sakrament może się nie odbyć.

Jak informuje radio TOK FM, archidiecezja szczecińsko-kamieńska w chwili obecnej nie widzi możliwości przeprowadzenia uroczystości pierwszokomunijnych. Ma to związek z panującą epidemią i ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń. Obecnie w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, więc organizacja Pierwszej Komunii Świętej jest po prostu niemożliwa.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Kościół widzi jednak inne rozwiązanie. Są nim tzw. Komunie Rodzinne - tradycja, która w Szczecinie jest od lat dość popularna, gdyż ma związek z morskim charakterem naszego miasta. Komunie Rodzinne odbywają się najczęściej w rodzinach, gdzie np. ojciec jest marynarzem, przez większość czasu przebywa poza domem i nie może uczestniczyć w tradycyjnych uroczystościach. W tym przypadku termin jest indywidualnie ustalany z księdzem, a w sakramencie, poza dzieckiem, biorą udział tylko jego najbliżsi.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Zakaz zgromadzeń wiąże się nie tylko z brakiem możliwości organizowania nabożeństw komunijnych, ale także przyjęć, które odbywają się najczęściej w wynajętych lokalach gastronomicznych. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe i nie jest również wykluczone, że przyjęcia będzie można organizować w maju.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.