Koronawirus w Szczecinie. Śluby cywilne odwołane!

2020-03-26 14:37 gk
Ślub [zdjęcie poglądowe]
Autor: FrankWinkler / CC0 / pixabay.com Ślub [zdjęcie poglądowe]

Z powodu panującej epidemii koronawirusa, zaplanowane na początek kwietnia uroczystości ślubne w Szczecinie nie odbędą się.

Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo pracowników Urzędu Stanu Cywilnego oraz osób biorących udział w ceremoniach i ma bezpośredni związek z kolejnymi ograniczeniami wprowadzanymi w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. USC odwołuje wszystkie śluby cywilne zaplanowane na dni od 1 do 11 kwietnia, czyli do czasu zakończenia ograniczeń przemieszczania się, które zostały wprowadzone w życie na podstawie ostatniego rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

- Decyzja obejmuje 19 par, które w tym czasie chciały wziąć ślub - informuje Marta Kufel z urzędu miasta. - Pracownicy USC są w kontakcie telefonicznym z zainteresowanymi nowożeńcami. Wszystkim zostaną zaproponowane nowe terminy na przeprowadzenie ceremonii w drugiej połowie roku.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Dla par, które z uwagi na stan epidemii, nie będą mogły wziąć teraz zaplanowanego wcześniej ślubu, zostały uruchomione specjalne terminy wakacyjne. Wszelkie szczegóły dot. nowych dat uroczystości ślubnych ustalane są indywidualnie.

Nie jest również wykluczone, że w związku z dynamiczną sytuacją, wprowadzone zostaną kolejne zmiany.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.