Na co dzień pracuje w szczecińskiej policji. Po pracy pani Magdalena... szyje maseczki chroniące przed koronawirusem! [ZDJĘCIA]

2020-03-25 13:07 gk

Maszynę do szycia kupiła miesiąc temu. Chciała nauczyć się szyć. Pani Magdalena Marcińczyk, która na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji KMP w Szczecinie, nie spodziewała się, że jej nowe hobby okaże się tak pożyteczne. Po godzinach pracy, z pozyskanego materiału, z dobroci serca, tworzy kolorowe maseczki dla bohaterów.

W wolnej chwili, po godzinach pracy, w domowym zaciszu, pani Magdalena szyje kolorowe maseczki, aby pomóc tym, którzy w "pierwszej linii" narażają swoje zdrowie i życie w walce z epidemią koronawirusa.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Pani Magdalena kupiła maszynę miesiąc temu, z myślą o nauce szycia. Przeglądając strony internetowe, na Facebooku znalazła grupę "Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli". Bez chwili zawahania postanowiła do niej dołączyć. Bez nadzwyczajnych umiejętności i doświadczenia rozpoczęła przygodę z szyciem ochronnych maseczek. Z własnych oraz pozyskanych tkanin, dziś spod jej igły, kolorowe maski trafiają bezpośrednio m.in. do szczecińskich placówek zdrowia.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Do szycia maseczek potrzebne są jednak materiały. Dlatego wszyscy, którzy posiadają nadmiar bawełnianej tkaniny oraz gumki niezbędne do wykonania maski i chcieliby pomóc w tej ważnej misji, proszeni są o kontakt z panią Magdaleną Marcińczyk za pośrednictwem Facebooka i grupy "Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli".

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.