Najmłodsi szczecinianie mogą spędzać czas w wyjątkowym miejscu! Tak wygląda nowe przedszkole w centrum miasta! [ZDJĘCIA]

2019-12-08 7:13 gk

Zakończył się ostatni etap budowy placówki przedszkolnej nr 18 przy ulicy Unisławy w Szczecinie. Do dyspozycji przedszkolaków oddano nową salę gimnastyczną oraz plac zabaw.

Realizacja tej inwestycji została podzielona etapy.

- W ramach pierwszego etapu wybudowano nowoczesne dwukondygnacyjne skrzydło z dziesięcioma oddziałami dla 250 dzieci - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Przestronne i kolorowe sale zajęć umilają przedszkolakom spędzanie czasu na nauce i zabawie. W placówce znajduje się także w pełni wyposażona kuchnia oraz pomieszczenia dla kadry opiekuńczej.

W ramach drugiego etapu prac, który został zrealizowany po wyburzeniu starej placówki, dobudowana została sala gimnastyczna oraz szatnia dla dzieci. Sala gimnastyczna może zostać zaadaptowana na dodatkowe dwa oddziały przedszkolne. Na zewnątrz budynku powstał także duży plac zabaw.

Inwestycja kosztowała blisko 16 milionów złotych. W ramach „Rozbudowy bazy przedszkolnej przedszkoli publicznych w Szczecinie” w czterech placówkach zlokalizowanych przy ul. F. Gila, Unisławy, Wołogoskiej i Hożej powstało łącznie 1000 miejsc dla dzieci. Koszt wszystkich czterech inwestycji to ponad 59 mln zł.