Noga z gazu! W piątek kaskadowy pomiar prędkości!

2019-11-07 18:46 gk
Kontrola drogowa
Autor: mat. policji

W piątek, 8 listopada policjanci przeprowadzą kaskadowe pomiary prędkości. Na drogach Zachodniopomorskiego będzie można spotkać więcej patroli niż na co dzień. Akcja ma pomóc w łapaniu piratów drogowych. Poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, funkcjonariusze będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem wykroczeń.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz punktami karnymi kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Kaskadowa kontrola prędkości

Podczas kaskadowych kontroli prędkości policjanci ustawiają się w odległości kilkuset metrów od siebie. Ma to na celu wyłapanie kierowców, którzy zwalniają, gdy widzą radiowóz, a zaraz potem przyśpieszają... Przy kontroli kaskadowej, zaraz po pierwszej kontroli na kierowców będą czekały kolejne.

W czasie kaskadowych kontroli prędkości policjanci ujawniają trzykrotnie więcej wykroczeń niż podczas zwykłego dnia służby.

Statystyki przerażają

Od początku 2019 r. (do końca października) za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali 38720 praw jazdy. To prawie 75 procent więcej niż w porównywalnym okresie 2018 r.