O krok od TRAGEDII! Zabarykadował się w domu i groził, że wysadzi go w powietrze!

2019-10-09 11:58 gk
Policja
Autor: mat. policji

Zamknął się w domu, odkręcił zawór butli z gazem i groził, że wysadzi budynek w powietrze. Mężczyzna, który doprowadził do sytuacji zagrażającej życiu kilku osób, trafił do aresztu i wkrótce stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 2 października w budynku mieszkalnym w jednej z miejscowości powiatu gryfickiego. Mężczyzna zamknął się w budynku i groził, że wysadzi go w powietrze, używając do tego celu butli z gazem. W obliczu poważnego zagrożenia zdrowia i życia znalazło się kilka osób, ponieważ mężczyzna odkręcił zawór, a z butli zaczął ulatniać się gaz. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

Na miejscu pojawili się policjanci. Desperat został zatrzymany, a zawór butli zakręcony. Sytuacja została w porę opanowana.

Okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu nieco więcej.

- W toku wykonywanych czynności ustalono ponadto, iż mężczyzna w okresie poprzedzającym ten czyn znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką oraz nad siostrą, której również groził - informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Z tego względu usłyszał on również zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa znęcania i gróźb karalnych.

Kolejne trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób grozi mu do 10 lat więzienia.