BKS Skorpion

Autor: BKS Skorpion BKS Skorpion

Pięściarki ze Szczecina najlepsze w kraju!

2016-07-01 10:43

Kilka dni temu w Katowicach zakończyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski w boksie. Szczeciński klub BKS Skorpion zdobył na nich sześć medali - zarówno w rywalizacji uczelnianej jak i klubowej.

Pięściarki ze Szczecina nie miały sobie równych. W finałach w kategorii wagowej do 69 i 75 kg zawodniczki Skorpiona musiały rozegrać pojedynki wewnątrz klubowe. W kategorii 69 kg złoty medal zdobyła Hanna Solecka, pokonując swoją koleżankę Katarzynę Szarańską. Natomiast w kategorii 75 kg wielokrotna mistrzyni Polski Natalia Hollińska wygrała z Aleksandrą Trojanowską. Pozostałe medale zdobyły: Magdalena Koneczniak, trzecia w kategorii do 51 kg oraz Mirela Balcerzak, która przegrała finał w kategorii 57 kg.

Łącznie w mistrzostwach wzięły udział 24 zawodniczki z kilkudziesięciu uczelni.

Reporter: Michał Zaręba - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Maratończycy przebiegli ulicami Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]