Policja, straż miejska i terytorialsi pilnują porządku. Wzmożone patrole w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA]

2020-04-06 12:49 gk

W związku z wprowadzonymi 1 kwietnia ograniczeniami m.in. dotyczącymi przemieszczania się i grupowania osób, policjanci wraz ze strażnikami miejskimi i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, patrolują miejscowości powiatu kamieńskiego. Patrole mają na celu przestrzeganie ograniczeń, zwłaszcza w miejscowościach nadmorskich, gdzie pomimo zakazu przemieszczania się, wciąż pojawiają się osoby, które wykorzystują przymusowe wolne i ładną pogodę, by wybrać się na wycieczkę nad morze. Policjanci przypominają - za to mogą grozić kary.

W miniony weekend funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej prowadzili kontrole na terenie Międzyzdrojów. Mundurowi sprawdzali czy wszyscy przestrzegają nowych zaleceń. Kontrolowali przede wszystkim:

  • cel wyjścia z domu,
  • ilość osób przewożonych w pojazdach,
  • grupowanie się osób np. na plażach, w parkach, na placach zabaw, skwerach itp.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

We wspólnych patrolach, zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych, uczestniczyli także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze wspólnie pilnowali porządku i bezpieczeństwa, egzekwując przy tym przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

- Niestety, w trakcie służb ujawnione zostały dwie osoby, które w rażący sposób naruszyły obowiązujące przepisy - informuje st. sierż. Aleksandra Berenda z policji w Kamieniu Pomorskim. - W ich przypadku wystosowano pisma do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim, w celu wydania decyzji administracyjnej o nałożeniu adekwatnej kary pieniężnej (w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych), na nieodpowiedzialne osoby.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.