Pościg na S3. Ukradli samochód w Niemczech, wpadli w Zachodniopomorskiem

2020-02-26 14:13 gk

Ford został skradziony w Niemczech, a dosłownie kilka godzin później odzyskano go po interwencji polskich policjantów na drodze S3 w okolicach Myśliborza. Sprawca kradzieży wraz z pilotującym go znajomym został zatrzymany po krótkim pościgu. Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Ford Kuga na niemieckich tablicach rejestracyjnych, o wartości około 75 tysięcy złotych, został skradziony w Niemczech, w nocy z 21 na 22 lutego. Informację otrzymał policjant z Wydziału dw. z przestępczością samochodową KWP w Szczecinie, który był akurat po służbie i w sobotę rano jechał drogą S3. Właśnie na tej trasie policjant zobaczył opisanego jako kradziony forda i "pilotujące" go inne auto.

Po potwierdzeniu informacji o tym, że samochód pochodzi z kradzieży, policjanci z Myśliborza w okolicach węzła Renice postanowili zatrzymać kierującego Fordem do kontroli. Kierowca jednak nie zatrzymał się i pojechał wraz z pilotującym do samochodem dalej w kierunku Gorzowa.

Po krótkim pościgu mundurowym udało się zatrzymać obu kierujących. Kradzionym fordem jechał 22-letni mieszkaniec powiatu polickiego, natomiast drugim samochodem 36-latek. Obaj byli wcześniej notowani za liczne przestępstwa.

Następnego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu mężczyźni usłyszeli zarzuty. 22-latkowi przedstawiono dwa zarzuty: kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jego pomocnik usłyszał natomiast zarzut kradzieży pojazdu oraz posiadania środków odurzających. Mężczyźni zostali aresztowani na najbliższe 3 miesiące. Może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wsiadł pijany za kółko i spowodował wypadek. Odpowie za smierć kolegi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.