Rozlał cuchnącą substancję w indyjskiej restauracji. Za rasistowski atak trochę posiedzi

2019-09-05 8:59 gk
Restauracja Bollywood
Autor: Grzegorz Kluczyński Restauracja Bollywood

Sąd drugiej instancji otrzymał w mocy wyrok dla Gerarda P., który w grudniu 2016 roku zaatakował indyjską restaurację na szczecińskim Podzamczu. Mężczyzna spędzi w więzieniu rok i dziewięć miesięcy.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2016 roku. Około godziny 14:25 do restauracji przyszedł mężczyzna, zamówił zupę i następnie udał się do toalety, gdzie rozlał cuchnącą substancję. Mężczyzna uciekł, jednak jego wizerunek został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wezwani na miejsce policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa już następnego dnia.

Z powodu incydentu trzeba było odwołać zaplanowany na ten dzień bal sylwestrowy, restauracja musiała zostać zamknięta na kilka dni, a właściciele ponieśli duże straty finansowe.

W lutym 2018 roku Gerard P. został skazany przez Sąd Rejonowy w Szczecinie na karę roku i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności. Od tego wyroku odwołał się jego pełnomocnik. Sprawa trafiła do sądu drugiej instancji.

Wyrok roku i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności został utrzymany. Ponadto Gerard P. musi zapłacić właścicielce restauracji ponad piętnaście tysięcy złotych. Kwota ma zrekompensować koszty remontu lokalu.