Rzucił się w morskie fale i URATOWAŁ TROJE DZIECI! Sam został ranny

2019-08-12 17:45 PT / MT
Policjant wskoczył do morza i URATOWAŁ TRÓJKĘ DZIECI! Sam został ranny
Autor: Pixabay.com

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w czwartek (8 sierpnia) w Mielnie. Pochodzący z Wielkopolski policjant, który w nadmorskim kurorcie spędzał czas z rodziną, ruszył na pomoc pływającym przy falochronie dzieciom. Mimo powiewającej czerwonej flagi, zaryzykował własne życie, by ratować innych.

Funkcjonariusz, którego po czwartkowej akcji śmiało nazwać można bohaterem, przypadkowo dostrzegł tracące siły dzieci. Od razu poprosił o wezwanie pomocy. Chwilę później sam rzucił się w morze. W wodzie na ratunek czekało dwoje chłopców oraz ich siostra.

- Największy problem z utrzymaniem się na powierzchni miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał, powoli płynąc do brzegu - relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. Po chwili na miejscu pojawili się ojciec dzieci oraz ratownicy. Ich wsparcie okazało się nieocenione.

Dzieci w wieku od 10 do 14 lat udało się uratować. Ich ojciec oraz policjant potrzebowali jednak pomocy medycznej. Funkcjonariusz wielokrotnie uderzył ciałem o falochron, co spowodowało u niego liczne obrażenia.