SKANDAL w szczecińskim szpitalu! Lekarz odmówił pomocy dziecku​ z podejrzeniem gwałtu

2019-11-19 23:01 gk
Szpital przy ul. Unii Lubelskiej
Autor: Google Street View

Przez prawie dobę 8-letnia dziewczynka wraz ze swoją mamą szukały pomocy w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej. Dziecko miało paść ofiarą gwałtu. Konieczne było badanie lekarskie, jednak pomocy odmówiono.

Jak informuje "Głos Szczeciński", do tej bulwersującej sytuacji miało dojść 13 listopada. Dziewczynka miała zostać zgwałcona przez niewiele starszego od niej chłopaka.

Według nieoficjalnych informacji, przed przyjazdem do szpitala matka dziewczynki kontaktowała się z lekarzem dyżurnym, który zapewniał, że pomoc zostanie udzielona. Niestety na miejscu dziewczynka nie została przebadana. Sprawą zajęła się prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód nadzoruje postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu małoletniej pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki. Mowa tu jest o osobach stanowiących personel medyczny - mówi Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Za ten czyn grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Chłopakiem, który miał dopuścić się gwałtu, ze względu na to, iż nie ma on ukończonych 15 lat, zajmie się sąd rodzinny.