SKAZANY UCIEKŁ Z WIĘZIENIA! Szuka go policja

2019-08-12 20:45 PT
Policja szuka zbiega
Autor: Pixabay.com

W niedzielę (11 sierpnia) z Zakładu Karnego w Płotach w województwie zachodniopomorskim uciekł mężczyzna. Służba Więzienna uspokaja, że osadzony, którego szukają funkcjonariusze, nie jest niebezpieczny. Był skazany za przestępstwa pospolite przeciwko mieniu.

- Z terenu oddziału zewnętrznego w Płotach samowolnie oddalił się skazany. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono policję. Służba Więzienna współpracuje z organami ścigania w tej sprawie w pełnym zakresie - przekazał dziennikarzom stacji TVN24 mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie. O prowadzonych działaniach poinformowała również podkom. Anna Gembala z zachodniopomorskiej policji.

Uciekinier miał skończyć odbywanie kary w styczniu 2021 roku. Okoliczności jego oddalenia nie są jeszcze znane. - Oddział zewnętrzny w Płotach jest jednostką penitencjarną typy półotwartego i otwartego, gdzie stosuje się zmniejszone przedsięwzięcia ochronne i zabezpieczenia techniczno-ochronne - wyjaśnił mjr Sebastian Matuszczak.

Sprawę badają policjanci i władze Zakładu Karnego w Płotach.