Spore utrudnienia w okolicy Basenu Górniczego. Zamkną wjazd na Most Cłowy

2019-09-12 7:37 gk
Most Cłowy
Autor: Radio ESKA Szczecin Most Cłowy

Kierowcy jadący z centrum Szczecina w kierunku Dąbia muszą przygotować się na spore utrudnienia. Już od poniedziałku zamknięty zostanie zjazd w kierunku Mostu Cłowego.

Wszystko w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac na ulicy Gdańskiej, polegających na wymianie nawierzchni i budowie wpustów deszczowych.

- Organizacja ruchu na ulicy Gdańskiej będzie wprowadzona 16 września w poniedziałek w godzinach porannych - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Jadąc od centrum zamknięty będzie zjazd w kierunku Mostu Cłowego, Dąbia. Jednocześnie zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku mostu Pionierów. W związku z powyższym objazd do Portu Szczecin, Dąbia i Mostu Cłowego poprowadzony będzie przez ulicę Eskadrową.

Utrudnienia czekają również na pasażerów komunikacji miejskiej. Prace wiążą się również z koniecznością wprowadzenia objazdów dla autobusów jadących w kierunku Dąbia:

  • Linie 56, 72, 93, 96, 522 (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Lotnisko nż” kursować będą objazdem przez Most Pionierów i ul. Eskadrową z wyłączeniem przystanku „Księżnej Anny nż”.
  • Linia 73 (kierunek Zdunowo) na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Hangarowa nż” kursować będzie objazdem przez Most Pionierów z wyłączeniem przystanków „Księżnej Anny nż” i „Most Cłowy nż”. Odjazdy z przystanku Basen Górniczy zostaną opóźnione o 2 minuty w stosunku do czasu rozkładowego.
  • Linie C i H (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Emilii Gierczak” kursować będzie objazdem przez Most Pionierów - ul. Hangarową – ul. Gryfińską – ul. Anieli Krzywoń. Przystanek „Centrum Żeglarskie nż” nie będzie obsługiwany, a przystanek „Emilii Gierczak” zostanie przeniesiony na ul. Anieli Krzywoń tj. „Emilii Gierczak” (70721, wspólny z liniami: 64, 77, 97, 533)
  • Wydłuża się dopuszczalne opóźnienie odjazdu linii 893 z przystanku „Wielgowo Borsucza” w przypadku oczekiwania na opóźniony autobus linii 93 z 3 do 6 minut.

Jak informuje ZDiTM, prace powinny zakończyć się w połowie października i będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.