Sporo utrudnień w Szczecinie. Wszystko z powodu jubileuszu NATO

2019-09-19 8:22 gk
Tramwaj nr 16
Autor: gk

W najbliższy weekend kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na sporo utrudnień. Wszystko z powodu uroczystości z okazji 20-lecia Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego w Szczecinie. Warto zwracać uwagę na znaki drogowe i śledzić rozkłady jazdy.

Zmiany w organizacji ruchu

Pierwsze utrudnienia pojawią się już w czwartek i potrwają do poniedziałku. Zmiany będą podzielone na dwa etapy.

Etap I

W czwartek, 19 września o godz. 18.00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:

 • ul. Małopolska - całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,
 • ul. Komandorska – całkowite zamknięcie,
 • ul. Admiralska - całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej.
Etap I
Autor: ZDiTM Szczecin

Etap II

W piątek, 20 września o godz. 9.00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:

 • Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek Most Długi).
 • Trasa Zamkowa –umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od str. pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna na kierunku do ul. Kapitańskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów.
 • ul. Storrady od ul. Kapitańskiej,
 • ul. Wały Chrobrego - całkowite zamknięcie,
 • ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
 • ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
 • ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
 • ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,
 • ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską.
Etap II
Autor: ZDiTM Szczecin

W dniach 20 – 22 września w godzinach 09:00-03:00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 23 września (poniedziałek) o godz. 5.00 z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu wymienionych ulic.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Organizacja ruchu od dnia 19.09.2019 godz. 18:00 do dnia 23.09.2019 godz. 4:30

 • Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem: W kierunku Urzędu Miasta: linia 70 jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” pojedzie zmienioną trasą, przez: Nabrzeże Wieleckie – Trasą Zamkową – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego” zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Trasa Zamkowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie - i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu od dnia 20.09.2019 do dnia 23.09.2019 godz. 4:30

 • Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
 • Linia tramwajowa nr 16 – Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.

Linia autobusowa – 526 (od nocy z 20 na 21.09.2019 r). kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku "Wyszyńskiego" przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Malczewskiego – Parkową - Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski

//towideo.pl/embed/NjYxNDg=