Stocznia vs. Stocznia. W Szczecinie ruszył proces w sprawie upadłego klubu siatkarskiego

2020-01-16 12:56 gk / Domin

W czwartek w Szczecinie rozpoczął się proces w sprawie głośnego upadku klubu siatkarskiego. Na sali sądowej spotkali się przedstawiciele nieistniejącej już siatkarskiej Stoczni Szczecin i byli prezesi państwowej Stoczni Szczecińskiej, sponsora tytularnego klubu. Sprawa ma związek z upadkiem drużyny siatkarskiej, która borykała się brakiem pieniędzy na dalsze funkcjonowanie, wskutek czego rok temu upadła.

Władze klubu domagają się ponad 9 milionów złotych, które ich zdaniem Stocznia Szczecińska miała przekazać na działalność klubu. Z kolei przedstawiciele zakładu przemysłowego, który sponsorował klub twierdzą, że jedynym ich zobowiązaniem było wypłacenie stu tysięcy złotych, zapisanych w aneksie do umowy i jak potwierdzają obie strony taka wypłata rzeczywiście miała miejsce.

W szczecińskim sądzie spotkali się m.in. prezes nieistniejącego zespołu Jakub Markiewicz, były prezes Stoczni Szczecińskiej Andrzej Strzeboński oraz były wiceprezes spółki - Marek Bączkowski.​

Przypomnijmy, z klubu wywodzi się m.in. jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, Bartosz Kurek opuścił Stocznię Szczecin pod koniec listopada, po tym jak klub wpadł w poważne problemy finansowe i wzmocnił ekipę ONICO Warszawa.