Szczecin: Grupowe "piwko" w czasie epidemii koronawirusa może słono kosztować. Sypią się mandaty!

2020-03-28 4:55 gk
Szczecińscy policjanci kontrolują przestrzeganie kwarantanny
Autor: mat. policji

Nowe przepisy związane z obowiązującym w Polsce stanem epidemii zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących zasad. Szczecińscy policjanci ujawnili już kilkadziesiąt przypadków łamania nowych przepisów. Posypały się już pierwsze mandaty.

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Mundurowi kontrolują przestrzeganie tych zasad i zwracają szczególną uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

W czwartek i piątek, na terenie miasta funkcjonariusze nałożyli mandaty na prawie czterdzieści osób, wobec tych którzy gromadzą się, i za nic mają wprowadzone obostrzenia, a przede wszystkim zdrowie i życie swoje i innych.

W piątek w godzinach porannych w centrum Szczecina, policjanci podjęli interwencję wobec trzy i pięcioosobowej grupy mężczyzn, którzy spotkali się, aby skorzystać z pięknej pogody, a przy tym ugasić swoje pragnienie i napić się alkoholu. Niestety tę próbę przerwali mundurowi, którzy zakończyli męskie spotkanie oraz nałożyli mandaty na lekceważących przepisy mężczyzn.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Policjanci przypominają, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.