Szczecin: Na Szafera praca wre! To teraz OGROMNY plac budowy! [ZDJĘCIA]

2020-01-17 18:32 gk

Wyjątkowo łagodna zima sprzyja budowlańcom, którzy prowadzą prace na ulicy Szafera. Nie ma już śladu Ronda Szczecińskich Olimpijczyków, jezdni ani chodników. Trwają prace rozbiórkowe i rozpoczęły się te związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Ulica Szafera i okolice Netto Areny to ogromny plac budowy.

- Wydzielony został już teren pod przyszłą pętlę autobusowo-tramwajową. Trwają roboty związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągów na odcinku od al. Wojska Polskiego do wysokości Netto Arena - informuje Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Rozpoczęły się prace przy przebudowie sieci elektroenergetycznej i gazowej. W najbliższych dniach zostanie wykonana wstępna niwelacja terenu na odcinku od przebudowy Arkońskiej do ronda Olimpijczyków i będą kontynuowane roboty branżowe.

Co się zmieni na ulicy Szafera?

Dotychczasowa, jednojezdniowa ulica zostanie docelowo zastąpiona szeroką, dwujezdniową arterią z pasem zieleni i torowiskiem tramwajowym. Nieopodal hali Netto Arena powstanie pętla tramwajowo-autobusowa. Pojawią się również nowe chodniki i trasy rowerowe. Dużej zmianie ulegnie także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Koszt inwestycji to ponad 125 milionów złotych. Prace zakończą się wiosną 2021 roku.