Szczecin: Palił śmieci, a straż miejską nazwał... "formacją reżimową"! Truciciel stanie przed sądem

2020-02-21 13:49

Kto odmawia uprawnionym funkcjonariuszom przeprowadzenie kontroli, powinien przewidzieć skutki swojego zachowania. Tego nie wziął jednak pod uwagę pewien mieszkaniec szczecińskiej Wyspy Puckiej.

W ostatnich dniach strażnicy miejscy udali się na Wyspę Pucką, gdzie mieszkańcy jednej z ulic zgłaszali duże zadymienie, spowodowane najprawdopodobniej spalaniem odpadów na jednej z posesji. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia strażnicy ujrzeli palące się ognisko, wokół niego zgromadzone było mnóstwo odpadów: malowane i laminowane płyty meblowe, plastikowe przedmioty, worki foliowe a nawet sieci żyłkowe do połowu ryb. Funkcjonariusze przedstawili się i poprosili o możliwość wejścia na teren posesji w celu przeprowadzenia kontroli termicznego przekształcania odpadów.

- Mężczyzna będący na podwórku odmówił strażnikom wejście na teren posesji - relacjonuje Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Wezwany do okazania dokumentu tożsamości lub podania ustnie danych osobowych stanowczo odmówił, twierdząc iż jest osobą bezdomną i nie wie jak się nazywa. Następnie nazwał Straż Miejską "formacją reżimową, której nie uznaje jako władzy".

Interweniującego strażnika mężczyzna obrzucił inwektywami, poddając w wątpliwość podstawę prawną prowadzonej interwencji. Wobec takiego stanu rzeczy, czyli uniemożliwienia przeprowadzenia kontroli i ustalenia tożsamości sprawcy spalania odpadów, na miejsce wezwano policję. W tym czasie mężczyzna usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim pościgu, wrócił na posesję w asyście strażników.

Po kilkunastu minutach na miejsce przyjechał patrol policji. Mężczyzna okazał dokument tożsamości i umożliwił wejście na posesję. Okazało się, że jest tam zamieszkuje, mimo iż meldunek posiada w innej części miasta.

Po sporządzeniu dokumentacji fotograficznej strażnicy zdecydowali, iż nałożenie na sprawcę mandatu w maksymalnej wysokości 500 zł będzie zbyt mało dotkliwą karą i ze względu na skalę wykroczenia został sporządzony wniosek o ukaranie. Mężczyzna wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.