Szczecin: Zmiany w rozkładach jazdy i ułatwienia dla działkowców

2020-03-28 4:44 gk
Autobus w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

Rozpoczyna się sezon działkowy. Pomimo ograniczeń w przemieszczaniu się, wiele osób rozpoczyna prace na ogródkach działkowych. W związku z tym zmienia się rozkład jazdy na liniach uczęszczanych przez działkowców. Zmiany wejdą w życie od środy, 1 kwietnia.

Zmiany w rozkładzie jazdy dotyczą następujących linii:

  • Linia nr 52 – (Tkacka – Wyspa Pucka) W dni powszednie w godzinach od 10.34 do 12.37 i 15.35 do 17.20 oraz w soboty i dni świąteczne w godzinach 10.20 – 11.05 i 16.20 – 20.35, autobusy kursować będą ze zwiększoną do 15 minut częstotliwością. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie dotychczasowa 20 i 40 minutowa częstotliwość.
  • Linia nr 61 – (Dworzec Główny (Owocowa) – Podjuchy) w celu obsługi ogrodów działkowych „Górki Ustowskie” przy ul. Południowej, wprowadzone zostają w kierunku przystanku Dworzec Główny (Owocowa) wybrane kursy przez ulicę Południową. Kursami tymi od przystanku „Ustowska” linia 61 pojedzie z Ronda Hakena przez ulicę Południową, zatrzymując się na przystankach: „Ogr. „Górki Ustowskie” nż” i „Południowa nż” (zatoka przy Makro, za skrzyżowaniem z ul. Radomską), a od przystanku „Reda” powróci na stałą trasę, pomijając przystanki „Ogrodnictwo nż”, „Kwiatkowskiego”(„Cukrownia”), „Cukrowa” i „Cukrowa Uniwersytet”(„Płocka Uniwersytet”).
  • Linia nr 74 - (Bezrzecze – Zakłady Piekarnicze/Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła) większość kursów zostanie wydłużona od przystanku „Zakłady Piekarnicze” do ogrodów działkowych przy ul. Łukasińskiego w ciągu całego dnia. Na odcinku trasy Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła rozkład jazdy pozostaje bez zmian.
  • Dla linii C w okresie od 1 kwietnia do 31 października obowiązywać będzie przystanek „Centrum Żeglarskie nż” w obu kierunkach.
  • Zmiana powszedniego rozkładu jazdy linii 103 polegająca na przesunięciu kursu z pętli „Głębokie” (wykonywanego z podjazdem do Bartoszewa) z godz. 7:25 na godz. 7:19.
  • Zmiana rozkładu jazdy linii 62 polegająca na likwidacji oddzielnego rozkładu jazdy na poniedziałki. W związku z tym w poniedziałki obowiązywać będzie rozkład jazdy dla pozostałych dni powszednich. W związku ze zmianą pracy w CH Auchan Ustowo od dnia 01.04.2020r. zostają zawieszone następujące kursy: 04:28 Wyszyńskiego – Ustowo Auchan (kursujący w poniedziałek) , 04:49 Ustowo Auchan – Plac Zwycięstwa (kursujący w poniedziałek), 22:02 Plac Zwycięstwa – Ustowo Auchan, 22:26 Ustowo Auchan – Wyszyńskiego.
    • W poniedziałki kurs relacji Plac Zwycięstwa – Ustowo Auchan o godz. 05:21 zostanie wydłużony i będzie się rozpoczynał na przystanku Wyszyńskiego o godz. 05:19. Od poniedziałku do piątku kurs relacji Ustowo Auchan – Plac Zwycięstwa o godz. 21:12 zostanie wydłużony do przystanku Wyszyńskiego, a odjazd zostanie opóźniony na godz. 21:26. W soboty kurs relacji Ustowo Auchan – Plac Zwycięstwa o godz. 21:35 zostanie wydłużony do przystanku Wyszyńskiego
Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.