Szczecińscy kierowcy mają powody do radości. Tak wygląda "nowa" ulica Arkońska [DUŻO ZDJĘĆ]

2020-02-14 14:22 gk
Ulica Arkońska otwarta dla ruchu
Autor: Grzegorz Kluczyński

Po dwóch latach sporych utrudnień, szczecińscy kierowcy mają sporo powodów do radości. W piątek rano ulica Arkońska została nareszcie otwarta dla ruchu.

To dobra wiadomość dla tych, którzy codziennie muszą poruszać się między północnymi i zachodnimi dzielnicami Szczecina. Przez ostatnie miesiące przejazd samochodem w tamtych okolicach wymagał sporej cierpliwości. Utrudnienia związane z budową Węzła Łękno i jedyne przejezdne i wiecznie zakorkowane ulice Pawła VI i Zaleskiego sprawiały, że pokonanie nawet niewielkiego dystansu zajmowało sporo czasu.

Teraz kierowcy mają do dyspozycji zupełnie odmienioną ulicę, która łączy okolice pętli tramwajowej w Lesie Arkońskim i aleję Wojska Polskiego, gdzie powstało nowe rondo. Zbudowana została nowa jezdnia z torowiskiem tramwajowym, drogi dla rowerów, chodniki oraz spory parking, z którego będzie można skorzystać podczas wyprawy do lasu lub na Arkonkę. Przebudowany, a wręcz zbudowany od podstaw został wiadukt nad ciągiem pieszo-rowerowym w okolicach Arkonki.

Na miejscu wciąż jeszcze trwają ostatnie prace budowlane, jednak nie powinny one być uciążliwe dla kierowców.