To będzie WYJĄTKOWA atrakcja turystyczna! Niedaleko Świnoujścia powstaje GIGANTYCZNA wieża widokowa

2020-02-11 7:35
Na wyspie Uznam powstanie gigantyczna wieża widokowa
Autor: Stöger + Kölbl Architekten

To będzie niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych na wyspie Uznam. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Świnoujścia, w niemieckiej miejscowości Heringsdorf powstaje gigantyczna wieża widokowa, z której będzie można podziwiać całą wyspę, Morze Bałtyckie i Zalew Szczeciński.

Budowa wieży rozpoczęła się 3 lutego. Budowla zlokalizowana w pobliżu dworca kolejowego w Heringsdorfie będzie miała 33 metry wysokości, znajdzie się na niej trasa spacerowa nad koronami drzew i taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę wyspy Uznam, Morze Bałtyckie i Zalew Szczeciński. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można z niej zobaczyć obiekty oddalone nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Do wieży będzie prowadził szlak spacerowy o długości ponad 1,3 km z punktami edukacyjnymi zawierającymi informacje dotyczące ekologii, a także flory i fauny wyspy Uznam, a także miejscami do odpoczynku i zabawy.

Na szczycie wieży znajdzie się kolejna atrakcja w postaci ogromnej siatki o powierzchni 25 metrów kwadratowych, na której będzie można pospacerować, usiąść lub położyć się.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także rodzin z dziećmi.

Budowa wieży zakończy się latem 2020 roku. Koszt inwestycji to blisko 8 milionów euro.

Inwestorem jest firma z Bawarii, która wybudowała już dziewięć podobnych konstrukcji: w Niemczech, w Czechach na Słowacji, w Słowenii i w Austrii.