To już ostatnie zdjęcia takiej ulicy Szafera w Szczecinie. Rusza wielka przebudowa! [GALERIA]

2019-11-24 19:28 gk

W poniedziałek z ulicy Szafera w Szczecinie znikną samochody, a zamiast nich pojawią się ekipy budowlane. Zmiany będą ogromne. Na efekty będzie jednak trzeba poczekać półtora roku. Tyle potrwają również utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Rozpoczęcie przebudowy ul. Szafera na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Szerokiej planowane jest w poniedziałek, 25 listopada o godz. 10:00. Zmianie ulegnie organizacja ruchu, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, zmienią się także trasy autobusów. Więcej informacji dotyczących zmian, można znaleźć tutaj.

Co się zmieni na ulicy Szafera?

Dotychczasowa, jednojezdniowa ulica zostanie docelowo zastąpiona szeroką, dwujezdniową arterią z pasem zieleni i torowiskiem tramwajowym. Nieopodal hali Netto Arena powstanie pętla tramwajowo-autobusowa. Pojawią się również nowe chodniki i trasy rowerowe. Dużej zmianie ulegnie także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Koszt inwestycji to ponad 125 milionów złotych. Prace zakończą się wiosną 2021 roku.