TURYSTA UTONĄŁ W BAŁTYKU. Chwilę później uratowano innego plażowicza

2019-08-14 13:45 PT
Tragedia nad morzem
Autor: Pixabay.com Tragedia nad morzem

W środowe przedpołudnie (14 sierpnia) w Dźwirzynie doszło do tragedii. Ratownicy wyciągnęli na brzeg mężczyznę, który chwilę wcześniej zniknął pod wodą. Niestety, mimo prób reanimacji, nie udało się ocalić mu życia. Po kilkudziesięciu minutach uratowano natomiast innego wczasowicza, który kilkaset metrów dalej uderzył w drewniany falochron.

52-letni mężczyzna kąpał w Bałtyku przy niestrzeżonej plaży w Dźwirzynie, gdy nagle przykryły go morskie fale. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować. Niewiele brakowało, a bilans dzisiejszego przedpołudnia byłby jeszcze bardziej tragiczny.

Po zaledwie godzinie ratownicy ruszyli na pomoc kolejnej osobie. Jak informuje portal MiastoKolobrzeg.pl, prąd zniósł kąpiącego się turystę na pale i poranił mu nogi.

- Woda to żywioł i dlatego należy z niej korzystać mądrze i odpowiedzialnie - przypominają zachodniopomorscy policjanci. Nie wchodźmy do morza pod wpływem alkoholu i pilnujmy swoich pociech. Chwila nieuwagi może bowiem skończyć się tragicznie.