Urodził się w niedzielę i nie ma jeszcze imienia. Źrebak ze szczecińskiego ZUT jest PRZEŚLICZNY! [ZDJĘCIA]

2019-12-02 10:46 gk

W Akademickim Ośrodku Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego urodziło się źrebię rasy Tinker. Zwierzę przyszło na świat w niedzielny poranek. Mały konik jest zdrowy, silny i zachwyca biało-brązowym umaszczeniem. Źrebak urodził się w stajni w Akademickim Ośrodku Jeździeckim ZUT na Osowie.

Matką zwierzęcia jest 8-letnia Milli. Klacz rasy Tinker została zakupiona od prywatnego hodowcy we wrześniu tego roku. Ojciec małego ogiera jest nieznany.

- To dla nas duża niespodzianka. Nie wiedzieliśmy, że Milli jest w ciąży – mówi Robert Palacz, kierownik AOJ ZUT. - Kiedy trafiła do nas we wrześniu wykonaliśmy USG i okazało się, że niedługo zostanie mamą. Kilka dni przed narodzinami przy źrebnej klaczy dyżurowali pracownicy ośrodka. W niedzielę z samego rana radosną informację przekazał nam stajenny Mariusz. Narodziny źrebaka to dla nas wielkie wydarzenie.

Sam poród przebiegał bez żadnych komplikacji. Źrebię stanęło na nogi dosłownie po 30 minutach i od razu wtuliło się w matkę, przy której pozostanie przez najbliższe 6 miesięcy.

Wymyśl imię dla źrebaka!

Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT ogłasza konkurs na imię dla młodego ogiera. Do wygrania jest karnet na 4 próbne jazdy konne. Internauci mogą wpisywać swoje propozycje pod postem na profilu facebookowym AOJ ZUT.

Jest tylko jeden warunek: imię musi być męskie i zaczynać na literę M – od imienia matki – Milli. To wymóg wynikający z przepisów hodowlanych. Propozycje można zgłaszać do 20 grudnia.

Obecnie z nowo narodzonym źrebakiem w Akademickim Ośrodku Jeździeckim ZUT przebywa 27 koni. Najstarszym z nich jest 19-letni ogier Amant.