Węzeł Granitowa w budowie. Widać już pierwsze efekty prac [ZDJĘCIA]

2019-12-05 11:11 gk

Chociaż prace budowlane na jednej z największych inwestycji drogowych w tej części Szczecina rozpoczęły się już na dobre, na razie nie ma większych utrudnień dla kierowców. W Podjuchach trwa przebudowa skrzyżowania ulic Krygiera z Granitową.

- Aktualnie prowadzone są roboty związane z odhumusowaniem i wykopami w ciągu ul. Krygiera - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Trwa także przebudowa instalacji podziemnych. Budowana jest kanalizacja deszczowa, przebudowywany jest wodociąg. Prace toczą się także przy montażu gazociągu.

W minionych dniach wykonywane były ponadto odwierty geotechniczne.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Koszt inwestycji to ponad 104 mln zł. Węzeł Granitowa ma być gotowy pod koniec 2020 roku.