Występował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. Teraz zagra LEGENDĘ disco polo!

2019-10-22 21:58 gk
Teatr Współczesny w Szczecinie
Autor: Google Street View Teatr Współczesny w Szczecinie

Trwają zdjęcia do filmu "Zenek", pokazującego historię jednej z największych osobowości polskiej muzyki disco polo. W roli tytułowego bohatera, czyli Zenka Martyniuka zobaczymy aktora, który przez wiele lat związany był ze szczecińskim Teatrem Współczesnym. O kim mowa?

Krzysztof Czeczot to aktor znany z wielu ról, zarówno w popularnych serialach, jak i dużych produkcjach kinowych. Widzieliśmy go m.in. w takich telewizyjnych hitach jak "BrzydUla", "Singielka" czy "Prawo Agaty", ale także m.in. w filmach "Kariera Nikosia Dyzmy", "Drogówka", "Los Numeros" czy "Pitbull. Nowe porządki". Niewielu jednak wie, że ten 40-letni aktor spędził część swojego życia w Szczecinie, gdzie występował na scenie Teatru Współczesnego.

Teraz Krzysztof Czeczot zmierzy się z prawdziwą legendą, czyli samym "królem disco polo", Zenkiem Martyniukiem. Ostatnio aktor podzielił się wrażeniami z planu filmu "Zenek", w którym gra tytułową rolę i opublikował zdjęcie, na którym ucharakteryzowany jest na muzyka. Towarzyszy mu filmowa żona Danusia (Klara Bielawska) oraz syn Daniel (Olaf Marchwicki).

"Hej, hej! Kochani! Jak się bawicie!?" - czytamy na Instagramie. - "My wracamy dziś z Ostródy. Jest 2004 rok. Polska weszła do Unii. Dziękujemy naszym fanom za wspaniały koncert. Pamiętacie ten dzień?"

Film "Zenek" w reżyserii Jana Hryniaka opowiada przede wszystkim historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka, ale także realia "złotych czasów disco polo". Wszystko ma być utrzymane w konwencji paradokumentu. Zdjęcia powstają m.in. w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narwi i Dubiczach Cerkiewnych.

Krzysztof Czeczot zagra "dorosłego" Martyniuka. W rolę młodego piosenkarza wcieli się 25-letni aktor Jakub Zając.

Premiera filmu planowana jest na walentynki w 2020 roku.