Zachodniopomorskie. KOLEJNE osoby z koronawirusem. 4 nowe przypadki zarażenia potwierdzone

2020-03-28 20:51 PJ
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Nowe przypadki koronawirusa w województwie zachodniopomorskim zostały potwierdzone. Na COVID-19 zachorowały kolejne osoby. W sumie w całym kraju zarażonych jest ponad 1600 osób. Są nowe dane Ministerstwa Zdrowia.

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. To łącznie aż 157 przypadków: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. Jeśli chodzi o województwo zachodniopomorskie to nowymi chorymi są: kobieta w średnim wieku ze Szczecina, która obecnie przebywa w domowej izolacji. Pozostali chorzy to mężczyźni: wszyscy w wieku średnim, jeden ze Szczecina - przebywa w izolacji domowej, a dwóch jest z powiatu gryfińskiego. Obaj mężczyźni z pow. gryfińskiego są w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. 

Ministerstwo poinformowało także, że zmarła kolejna osoba.  To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące, a przebywał w szpitalu w Warszawie. 

Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkom za walkę z koronawirusem.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.