Zagłodziła NA ŚMIERĆ dwa psy, trzeci cudem przeżył! Nieodpowiedzialna właścicielka odpowie przed sądem

2019-11-19 9:03 gk
Pies
Autor: MAKY OREL / CC0 / pixabay.com

Skrajnie zaniedbane, na wiele dni pozbawione jedzenia i wody. W taki sposób zajmowała się psami jedna z mieszkanek okolic Myśliborza. Dwa z nich nie przeżyły, trzeci został cudem odratowany. Nieodpowiedzialna kobieta wkrótce odpowie przed sądem.

Do dramatycznej sytuacji doszło w jednej z miejscowości na terenie Gminy Myślibórz. Kobieta znęcała się ze szczególnym okrucieństwem nad trzema psami. Dochodzenie wykazało, że utrzymywała trzy psy w niewłaściwych warunkach bytowania. Zwierzęta znajdowały się w stanie rażącego zaniedbania, bez wody i pokarmu, co w rezultacie doprowadziło do śmierci dwóch psów z powodu zagłodzenia.

- Utrzymywała zwierzęta w stanie rażącego zaniedbania i w niewłaściwych warunkach bytowania, nie zapewniając im wody i pokarmu wymaganego dla danego gatunku oraz podstawowej pielęgnacji, czym doprowadziła do śmierci poprzez zagłodzenie dwóch zwierząt, zaś trzeciemu psu sprawiła ból i cierpienie, narażając go jednocześnie na utratę życia - informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Okazało się również, że do podobnej sytuacji doszło również w przeszłości. Dwa lata wcześniej kobieta ze szczególnym okrucieństwem znęcała nad innymi psami: berneńskim psem pasterskim i dwoma mieszańcami. Mianowicie wyjechała na 10 dni z miejsca zamieszkania, pozostawiając zwierzęta zamknięte w kojcu i nie zapewniając im pokarmu ani wody.

Do Sądu Rejonowego w Myśliborzu trafił już akt oskarżenia. Wkrótce kobieta odpowie za swoje postępowanie. Grozi jej nawet do 5 lat za kratkami.