Co zamiast basenu w Mościcach? Plany są imponujące. Zobacz wizualizacje [FOTO]

2020-07-09 12:47 Łukasz Grygiel
Basen w Mościcach
Autor: Łukasz Grygiel Inwestycja pochłonie trzynaście milionów złotych

Gotowy jest projekt koncepcji wodnego placu zabaw i nowego basenu. Ma on powstać w miejscu nieczynnego dziś basenu w Mościcach. Inwestycja nie będzie tania. Szacuje się, że pochłonie trzynaście milionów złotych i powstanie do 2022 roku. Czy jednak znajdą się pieniądze na realizacje?Projekt zakłada podzielenie obiektu na dwie strefy suchą i mokra. Chodzi o to, aby zgromadzić na trzy hektarowym terenie jak najwięcej atrakcji, dla osób w różnym wieku i o różnych oczekiwaniach.


- Strefa mokra to przede wszystkim basen, będą też mniejsze niecki dla dzieci i seniorów, a także wodny plac zabaw. Pojawi się teren do plażowania. W strefie suchej przewidzieliśmy alejki spacerowe, rolkostradę, pump-track i lodowisko - mówi Agata Kosowska z pracowni architektonicznej.

Posłuchaj. Mówi Agata Kosowska z pracowni architektonicznej

Twórcy projektu założyli, aby obiekt był wykorzystywany przez cały rok. Dotyczy to m.in. wspomnianego lodowiska, które w lecie zamieniać będzie się w zadaszone boisko do futsalu.

- Chcemy wydzieli istniejąc basen, aby pełnił kilka funkcji. Wydzielone zostaną cztery 25-metrowe tory do pływania sportowego i pozostała strefa do rekreacji – uzupełnia Andrzej Kosowski z pracowni architektonicznej.

Posłuchaj. Mówi Andrzej Kosowski z pracowni architektonicznej

Do wizji projektantów przychylnie odnieśli się miejscy radni i prezydent, który forsuje pomysł, aby pieniądze na tę inwestycje znalazły się w budżecie miasta już w przyszłym roku. Potrzebnych będzie 13 milionów złotych. Na razie są małe szanse na dofinansowani zewnętrzne. Pomysł będzie jeszcze dyskutowany.

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.