Koronawirus. Młoda kobieta jest ZAKAŻONA! Nie wiadomo, jak do tego doszło!

2020-05-29 18:03 AT
Koronawirus. Nowe zakażenia w powiecie tarnowskim i bocheńskim
Autor: fernandozhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus. Nowe zakażenia w powiecie tarnowskim i bocheńskim

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dzisiaj (29 maja) u młodej kobiety z gminy Uście Gorlickie. W ostatnim czasie nie przebywała ona za granicą, stąd istnieje pewność, że do infekcji doszło na terenie Polski. Sanepid ustala krąg osób, z którymi zarażona miała kontakt. To siódmy przypadek infekcji SARS-CoV-2 w powiecie gorlickim.

Wśród nowych zakażeń koronawirusem, potwierdzonych dzisiaj (29 maja) przez ministerstwo zdrowia znalazł się przypadek z powiatu gorlickiego. Jak informuje portal GORLICE24.pl, chodzi o dwudziestokilkuletnią mieszkankę gminy Uście Gorlickie. W ostatnim czasie nie przebywała ona za granicą, stąd wiadomo, że do zakażenia doszło w Polsce, jednak obecnie nie jest znane jego źródło. Sanepid ustala krąg osób, z którymi kobieta miała kontakt. To siódmy przypadek koronawirusa potwierdzony w powiecie gorlickim.

- Jest to młoda dwudziestoparoletnia kobieta, która jak wynika z przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego w ostatnim czasie nie była za granicą. W tej chwili osoba ta przebywa na izolacji domowej, natomiast my prowadzimy szeroki wywiad epidemiologiczny celem ustalenia wszystkich osób, z którymi zakażona mogła mieć kontakt. Przypadek ten pokazuje, że czujność nasza nie może być uśpiona i możemy bezkarnie porzucić dotychczasowo obowiązujące środki ostrożności - powiedziała w rozmowie z GORLICE24.pl Jadwiga Wójtowicz Państwowy Powiatowy Inspektor Saniatrny w Gorlicach.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Punkt pobierania wymazów do badań na koronawirusa TEST&GO w Grójcu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.