Nauczyciel z Sądecczyzny molestował 13-letnią uczennicę? Mężczyzna usłyszał zarzuty

i

Autor: Shutterstock Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Pozostał na wolność, ale został objęty dozorem policyjnym, zakazem pracy w charakterze nauczyciela oraz zakazem zbliżania się do małoletniej.

Nauczyciel z Sądecczyzny molestował 13-letnią uczennicę? Mężczyzna usłyszał zarzuty

2021-03-25 9:06

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu przedstawiła 58-letniemu nauczycielowi zarzut dopuszczenia się wobec osoby małoletniej innej czynności seksualnej. Mężczyzna miał molestować 13-letnią uczennicę jednej ze szkół znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego. 58-latek pozostał na wolności, jednak musiał wpłacić kaucję i został objęty dozorem policyjnym, a także zakazem zbliżania się do małoletniej oraz zakazem wykonywania pracy w charakterze nauczyciela.

Nauczyciel usłyszał zarzut molestowania uczennicy

Jak opisuje portal Sadeczanin.info, 58-letni nauczyciel jednej ze szkół znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualne wobec 13-letniej uczennicy. Śledczy nie chcą ujawniać, w której placówce edukacyjnej pracował mężczyzna. Wiadomo natomiast, że nie przyznał się do winy. 58-latek nie został aresztowany, jednak musiał wpłacić kaucję w wysokości 20 tysięcy złotych, został objęty zakazem opuszczania kraju, dozorem policyjnym, zakazem zbliżania się do małoletniej oraz zakazem pracy w charakterze nauczyciela. Grozi mu kara od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Stary Sącz. Spowodował wypadek, w którym zginęły dwie nastolatki. Kierowca przyznał się do winy [ZDJĘCIA]

Postępowanie w tej sprawie było prowadzone od października zeszłego roku. Trwają przesłuchania kolejnych świadków, między innymi nauczycieli ze szkoły, w której pracował 58-latek. Prokuratura chce również powołać biegłych z zakresu psychiatrii, psychologii oraz seksuologii. Zbadają oni, czy mężczyzna ma zaburzenia na tle seksualnym. Po uzyskaniu opinii biegłych prokuratura zdecyduje, czy do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia wobec 58-latka.

ZOBACZ: Bielanka. Pierwsze ognisko WYSOCE ZJADLIWEJ ptasiej grypy w Małopolsce! Czy choroba zagraża ludziom?

Pili razem a potem ją zatłukł