Nowy Sącz. Ksiądz molestował 15-letniego ministranta? Ruch prokuratury

Nowy Sącz. Ksiądz molestował 15-letniego ministranta? Ruch prokuratury
Autor: Quidec Pacheco/cc0/pixabay Do molestowania miało dojść w domu należącym do dziadków chłopca.

Prokuratura sformułowała akt oskarżenia wobec wikariusza jednej z nowosądeckich parafii. Jak podaje Radio Kraków, ksiądz miał molestować 15-letniego ministranta, a do przestępstwa miało dojść w domu należącym do dziadków chłopca. Duchowny, który nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów został zawieszony przez biskupa i nie może prowadzić działalności duszpasterskiej. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Ksiądz molestował 15-letniego ministranta?

Jak informuje Radio Kraków, prokuratura sformułowała akt oskarżenia w stosunku do trzydziestokilkuletniego wikariusza jednej z nowosądeckiej parafii. Miał się on dopuścić molestowania seksualnego wobec 15-letniego chłopca, który był ministrantem. Zgodnie z wersją zdarzeń ustaloną przez śledczych duchowny przemocą doprowadził nastolatka do poddania się innej czynności seksualnej. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do ośmiu lat. 

Czytaj też: Biskup tarnowski mianował nowego proboszcza. Zastąpi zmarłego ks. Jana Rybaka

15-latek miał paść ofiarą wikarego w domu należącym do dziadków chłopca. Oskarżony ksiądz nie został aresztowany, przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy. Nie przyznaje się do winy. Mężczyzna nie może obecnie sprawować funkcji kapłańskich, ponieważ został zawieszony przez biskupa tarnowskiego. Jeśli stawiane mu zarzuty potwierdzą się, oprócz odpowiedzialności karnej może go również czekać proces kościelny, a w efekcie nawet wydalenie ze stanu duchownego. 

ZOBACZ: Bochnia. Błąd lekarski przyczyną śmierci pacjenta? Medycy z zarzutami

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Przywiązali chłopca do drzewa i gnębili. Wszystko nagrali