Policyjne dochodzenie w sprawie wypadku na Alei Jana Pawła II w Tarnowie [ZDJĘCIA]

2020-07-10 14:30 Tomek Piszczek

Do groźnej sytuacji doszło wieczorem we wtorek 7 lipca. Na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z drogą prowadzącą do Osiedla Westerplatte w Tarnowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Siła uderzenia była tak duża, że świadkowie i strażacy musieli pomóc kobiecie zakleszczonej w jednym z pojazdów. Policja ma już pierwsze ustalenia.

Wynika z nich, że 32-letni mieszkaniec Tarnowa zjeżdżając w drogę osiedlową, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy Audi, w którym podróżowała 32-letnia tarnowianka z 7-letnią córką. Sprawca wypadku, kierowca BMW tłumaczył się, że oślepiło go słońce gdy zjeżdżał z drogi krajowej w Osiedle Westerplatte. Z tego powodu miał nie zauważyć nadjeżdżającego od strony Ronda Niepodległości samochodu. Mimo to policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Mimo sprawnej akcji ratunkowej w rejonie wypadku ruch pojazdów był bardzo utrudniony. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się zespoły straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanym. Najbardziej ucierpiała kierująca Audi. Kobieta na początku nie mogła wyjść ze swojego pojazdu. Pomagali jej bezpośredni świadkowie zdarzenia oraz strażacy. Ratownicy medyczni przewieźli ranną oraz jej córkę do tarnowskiego szpitala. Tam szczegółowe badania wykazały złamanie ręki oraz mostka. Kobieta do tej pory przebywa w szpitalu. Jej córka z ogólnymi potłuczenia i bardzo wystraszona po badaniach mogła wrócić do domu. 

Wiadomo że obaj kierowcy byli trzeźwi. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia badają policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Przebieg i przyczyny tego wypadku zostaną wyjaśnione w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego w tarnowskiej komendzie.

Ten mężczyzna zdewastował samochód! Szuka go policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.