Prowadzili seksbiznes, a na prostytutkach zarabiali podwójnie! Stręczyciele staną przed sądem [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-01-28 19:26
Prowadzili seksbiznes, a na prostytutkach zarabiali podwójnie! Stręczyciele staną przed sądem
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Grupa zajmowała się między innymi sutenerstwem i udzielaniem prostytutkom pożyczek na lichwiarski procent.

Członkowie rozbitej grupy stręczycieli staną przed tarnowskim sądem. To właśnie w Tarnowie swoją przestępczą działalność rozpoczęło pięcioro zatrzymanych mieszkańców Śląska, którzy jednak w wyniku działań lokalnej "konkurencji" wrócili do rodzimego województwa. Prokuratura oskarża członków grupy między innymi o handel ludźmi, sutenerstwo, lichwiarstwo oraz utrudnianie śledztwa.

Prowadzili seksbiznes, a na prostytutkach zarabiali podwójnie! Stręczyciele staną przed sądem

Działalność grupy przestępczej zajmującej się stręczycielstwem rozpoczęła się w 2019 roku w Tarnowie. Członkami gangu byli: Erwina M., Michał i Kornelia N. z Bytomia oraz Mateusz i Justyna B. z Zabrza. Co ciekawe, po pewnym czasie Ślązacy musieli opuścić Tarnów, ponieważ ich działalność nie spodobała się lokalnej "konkurencji", również parającej się seksbiznesem. Po wyprowadzce z Tarnowa stręczyciele wynajmowali prostytutkom mieszkania w: Bytomiu, Tarnowskich Górach, Raciborzu, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Tychach, Bielsku-Białej, a także w Oświęcimiu i Olkuszu. Grupa zarabiała na prostytutkach podwójnie, bo oferowała im lichwiarskie pożyczki. Przyjmujące klientów kobiety musiały spłacać odsetki wynoszące nawet 30 proc. tygodniowo! Grupa została rozbita w czerwcu ubiegłego roku, a do Sądu Okręgowego w Tarnowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Najcięższe, bo dotyczące handlu ludźmi zarzuty tarnowska prokuratura przedstawiła Michałowi N. oraz Mateuszowi B. Mieli oni werbować do uprawiania prostytucji młode kobiety, znajdujące się w trudnym położeniu, a następnie wykorzystując ich krytyczne położenie i stosunek zależności, zmuszać do świadczenia usług seksualnych. Mateusz B. odpowie również za handel sterydami anabolicznymi bez zezwolenia. Za finanse grupy odpowiadały dwie kobiety: Erwina M. oraz Karolina N. Im śledczy zarzucili uczynienie sobie stałego źródła dochodu z ułatwiania uprawiania nierządu. Justyna B. usłyszała natomiast zarzut utrudniania śledztwa. 

PRZECZYTAJ: Trzymał zwłoki matki na ganku, żeby pobierać jej emeryturę? Makabra pod Tarnowem

W trakcie zatrzymań zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z nielegalnego procederu. Na poczet przyszłych kar zarekwirowane zostały również samochody głównych oskarżonych. W takcie przeszukiwania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze straży granicznej ujawnili również środki anaboliczne, karty płatnicze, laptopy, karty sim, klucze do mieszkań oraz niebezpieczne narzędzia. Poniżej zdjęcia z akcji zatrzymania członków grupy stręczycieli.

ZOBACZ: Tarnów. 73-latek potrącił kobietę na pasach i uciekł. Tego samego dnia wjechał w ogrodzenie

Sonda
Czy prostytucja powinna być w Polsce legalna?
Prowadzili seksbiznes, a na prostytutkach zarabiali podwójnie!