Smęgorzów. Samobójstwo 12-letniej Kingi. Zarzut molestowania dla znajomego rodziny

2022-01-18 18:36
12-latka popełniła samobójstwo
Autor: SUPER EXPRESS 12-latka popełniła samobójstwo

Prokuratura przedstawiła zarzut molestowania seksualnego Przemysławowi R., znajomemu rodziny 12-letniej Kingi ze wsi Smęgorzów (powiat dąbrowski), która popełniła samobójstwo pod koniec ubiegłego roku. Mężczyzna miał doprowadzić małoletnią do poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Podejrzany nie przyznaje się do winy.

Smęgorzów. Samobójstwo 12-letniej Kingi. Zarzut molestowania dla znajomego rodziny

Pod koniec zeszłego roku 12-letnia Kinga ze wsi Smęgorzów popełniła samobójstwo. Kilka miesięcy wcześniej dziewczynka miała być molestowana seksualnie przez znajomego jej rodziców. Jak informuje Radio ESKA, prokuratura w Dąbrowie Tarnowskiej przedstawiła Przemysławowi R. zarzut w tej sprawie. To właśnie 34-letni mężczyzna miał zmusić 12-latkę do poddania się innej czynności seksualnej. Podejrzany nie przyznaje się do winy, a wkrótce ma on zostać przebadany przez biegłych lekarzy, którzy ustalą jego poczytalność w trakcie czynu oraz zdiagnozują ewentualne zaburzenia preferencji seksualnych. Dodatkowo śledczy objęli go policyjnym dozorem oraz zakazali mu kontaktowania się z matką i ojczymem Kingi. Przemysławowi R. grozi kara do 3 lat więzienia.

PRZECZYTAJ: Smęgorzów. Molestowana 12-latka przeżyła w domu piekło. Matka nie uwierzyła Kindze i ją wyzywała [UWAGA! TVN]  

- Przemysław R. doprowadził małoletnią Kingę do poddania się innej czynności seksualnej, polegającej na dotykaniu pokrzywdzonej po uprzednim zastosowaniu przemocy polegającej na przytrzymywaniu dziewczynki w celu uniemożliwienia jej reakcji obronnej. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, w trakcie których potwierdził, że spotkał się w czerwcu z Kingą K. celem odebrania od niej listu i dostarczenia go ustalonej osobie. Zaprzeczył jednak, że w zamian za tę przysługę nie oczekiwał od niej jakichkolwiek czynności seksualnych lub sam ją do takich czynności doprowadził. Kinga umówiła się wcześniej z podejrzanym, że po doręczeniu listu udadzą się w ustronne miejsce i w zamian za tę przysługę dziewczynka miała w drodze rewanżu pozwolić na dokonanie względem niej czynności o charakterze seksualnym. Jednak w trakcie tych czynności zmieniła zdanie i podejrzany nie do końca chciał się z tym pogodzić, przytrzymał przez chwilę Kingę i granica została przekroczona - powiedział Radiu ESKA Witold Swadźba, zastępca prokuratora rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

ZOBACZ: Samorządowiec dostał gigantyczny rachunek za ogrzewanie. Podwyżka o 300 proc. "Panie premierze Morawiecki, jak żyć?"

Prokuratura bada również wątek związany z ewentualnym nakłanianiem 12-latki do odebrania sobie życia. Zdaniem śledczych powodem myśli samobójczych dziewczynki prawdopodobnie było jednak zauroczenie starszą od siebie kobietą, która unikała z nią kontaktu.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
12–letnia Kinga K. ze Smęgorzewa popełniła samobójstwo