Ulicami Tarnowa przejdzie parada psów pasterskich

2020-07-16 2:00 Łukasz Grygiel
Berneńczyki w Tarnowie
Autor: organizatorzy Sporym zainteresowaniem cieszył się m.in. V Zjazd Berneńczyków

To będzie już siódmy tarnowski zjazd właścicieli berneńczyków. Celem jest integracja miłośników czworonożnych przyjaciół, wspólne rozmowy i wymiana doświadczeń dotycząca hodowli. Organizatorzy chcą też popularyzować tę rasę wśród tarnowian. Okazuje się, że berneńczyk to pies czujny i spostrzegawczy. Jest niezłym, mało hałaśliwym stróżem.


Paradę ulicami Tarnowa zaplanowano ósmego sierpnia. Swoją obecność potwierdziło już blisko siedemdziesięcioro właścicieli z całej Polski. Przyjadą sponad czterdziestoma psami.

- Chcemy, żeby przez miasto przeszedł barwny, radosny i uśmiechnięty korowód. Zachęcamy do tego, aby każdy przygotował stroje szwajcarskie. Psy zazwyczaj ozdabiane są w kwiaty i kokardki. Liczymy na obecność również właścicieli z Tarnowa – mówi jedna z organizatorek Barbara Truty.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z ORGANIZATORKAMI ZJAZDU BERNEŃCZYKÓW W TARNOWIE

Berneńczyki uchodzą za bardzo łagodne psy. Nie będzie więc problemu, że na trasie zaczną szczekać i być wobec siebie agresywne.

- Berneńczyki są przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Nie tylko wspaniale wyglądają, ale są też przyjacielskie i mają zrównoważony charakter. Berneńczyk to nie tylko wspaniały psi przyjaciel i stróż domu, ale również oddany i wierny członek rodziny – dodaje druga z organizatorek Kinga Truty.

Zjazd Berneńczyków
Autor: Zbigniew Golec Na zdjęciu organizatorki Zjazdu Berneńczyków: Barbara i Kinga Truty

VII Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze" zaplanowano ósmego sierpnia. Głównym punktem imprezy będzie wspomniana parada. Wyruszy ona równo o 9:00 z terenu boiska Tarnovii przy ul. Bandrowskiego. Następnie korowód uda się w stronę Rynku w Tarnowie.

O IMPREZIE PRZECZYTACIE TEŻ KLIKAJĄC TUTAJ

A jak Wasze psy znoszą kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.