Znany gej oburzony słowami biskupa Leszkiewicza! Żyje sobie jak pączek w maśle

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Paweł Wodzyński/East News

Dobrobyt prowadzi do homoseksualizmu?

Znany gej oburzony słowami biskupa Leszkiewicza! "Żyje sobie jak pączek w maśle"

2022-09-19 12:46

Nie milkną komentarze po kontrowersyjnych słowach bp. Leszka Leszkiewicza, który podczas odpustu w Limanowej zasugerował, że nadmierny dobrobyt może prowadzić małżonków do próbowania "swojego szczęścia na drodze związków homoseksualnych". Oburzony tymi słowami jest między innymi Mikołaj Milcke, autor książek o tematyce gejowskiej. W mediach społecznościowych zamieścił on bardzo emocjonalny wpis na temat kazania wygłoszonego przez bp. Leszkiewicza.

Mikołaj Milcke oburzony słowami bp. Leszkiewicza. "Żyje sobie jak pączek w maśle"

O tym kazaniu mówi cała Polska! Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz, podczas uroczystości odpustowych w Limanowej, podzielił się z wiernymi swoją opinią na temat zgubnego wpływu nadmiernego dobrobytu. Hierarcha wspomniał, że dobrobyt może doprowadzić do rozpadu małżeństw. W jaki sposób? Otóż zdaniem duchownego, nadmierny dobrobyt może prowadzić małżonków do próbowania "swojego szczęścia na drodze związków homoseksualnych". Takie słowa wywołały masę komentarzy. Oburzony jest między innymi Mikołaj Milcke, znany twórca literatury gejowskiej. W mediach społecznościowych umieścił on post odnoszący się do słów bp. Leszkiewicza. 

- Pan Leszek Leszkiewicz żyje sobie jak pączek w maśle z tego, co dadzą mu wierni, ale także z naszych podatków. Bo na Fundusz Kościelny składa się każdy z nas. Czy tego chce, czy nie. W zakresie zawodowych obowiązków pana Leszkiewicza jest głoszenie kazań. I wygłosił ostatnio jedno, którym zwrócił na siebie oczy całej Polski - pisze Mikołaj Milcke. Gdzie jest granica dobrobytu, po której przekroczeniu facet porzuca rodzinę i staje się gejem? Ile to jest miesięcznie? Pięć, dziesięć tysięcy? A może średnia krajowa? (...) Czy ta teoria działa w drugą stronę? Czy gej, którego zwalniają z pracy, albo któremu obniżają wynagrodzenie może stać się hetero? Skąd pan Leszkiewcz wie o tym, że dobrobyt powoduje homoseksualizm? Czy zna jakieś chłopaka, skromnego chłopaka, który wiele lat temu - pełen autentycznej wiary i powołania - przyjechał z małej wsi i zaczął naukę w seminarium, a po jakimś czasie, gdy dochrapał się już tych wszystkich przywilejów stał się gejem? I kiedy się nim stał? w tracie nauki? Czy jakoś później? - pyta Milcke.

Bp Leszkiewicz mieszka w pałacu?

Mikołaj Milcke napisał również, że "Leszek Leszkiewicz mieszka w pałacu biskupim" oraz, że "Leszka Leszkiewicza wożą limuzyną". Gwoli ścisłości trzeba jednak sprostować, że w Pałacu Biskupim przy ulicy Mościckiego w Tarnowie mieszka ordynariusz diecezji bp Andrzej Jeż. Bp Leszek Leszkiewicz, podobnie jak inni biskupi pomocniczy, zajmuje jedno z mieszkań w kamienicy przy placu Katedralnym w Tarnowie. Jak natomiast informują nasi czytelnicy, po mieście bp Leszkiewicz jeździ samodzielnie, korzystając ze średniej klasy volkswagena.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Potworny wypadek na A4 pod Tarnowem. Bus z Ukraińcami przewrócił się na jezdnię

14. Zlot zabytkowych samochodów w Nowym Sączu

Kim jest biskup Leszek Leszkiewicz?

Jak podaje na swojej stronie internetowej diecezja tarnowska, Leszek Leszkiewicz urodził się 10 maja 1970 roku w Gorlicach. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzepienniku Biskupim. Szkołę podstawową ukończył w 1984 roku w Rzepienniku Biskupim. Następnie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Bobowej. Egzamin dojrzałości zdał w 1989 roku. W tym samym roku wstąpił do WSD w Tarnowie. Jako diakon odbył roczną praktykę duszpasterską w Tarnowie-Krzyżu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku. Następnie pracował w parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie. Później przygotowywał się do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W 2001 roku wyjechał do Ekwadoru, gdzie pracował do 2006 roku. Po powrocie - do 2009 roku - studiował misjologię w Rzymie. Przez rok był wicedyrektorem Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Od 2010 roku był prefektem WSD w Tarnowie. 28 marca 2015 roku został proboszczem parafii św. Mikołaja w Bochni i jednocześnie kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. W tym samym roku został mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Matki Bożej Różańcowej przy bocheńskim sanktuarium i wybrany prepozytem tejże kapituły. 19 grudnia 2015 roku papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Bossa. W ramach Konferencji Episkopatu Polski bp Leszek Leszkiewicz pełni funkcję delegata ds. duszpasterstwa rolników

Sonda
Czy biskup Leszkiewicz powinien przeprosić za swoje słowa?