Straż Miejska Warszawa

Była ciemna noc, a 45-latek leżał sam na środku chodnika przy al. Jerozolimskich. Nie wiadomo ile czasu spędziłby na ziemi, gdyby nie jadący ulicą pojazd, z którego wysiadło dwóch mężczyzn.

dodano 4-10-2020

Sezon grzewczy za pasem. Funkcjonariusze warszawskiej straży miejskiej będą więc sprawdzać, czym mieszkańcy stolicy palą w piecach. Kiedy ruszą kontrole. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

dodano 28-9-2020

Pod szkołą na Mokotowie wylądował drapieżny ptak. Jastrząb czaił w przyszkolnym ogródku. Zauważyli go pracownicy placówki. W pobliżu były dzieci. Na miejsce zostali wezwani strażnicy miejscy.

dodano 23-9-2020

Strażnicy miejscy otrzymali nietypowe zgłoszenie. W autobusie miejskim podróżował mężczyzna w szlafroku i domowych kapciach. Był zagubiony i nie potrafił określić dokąd jedzie.

dodano 21-9-2020

Uwaga mieszkańcy! Od piątku strażnicy mogą karać za nieprawidłową segregację śmieci. Warszawiacy muszą zatem mieć się na baczności. W życie weszła właśnie nowelizacja rozporządzenia Ministerstwa S...

dodano 5-9-2020

To była wyjątkowo długa przerwa – wprawdzie nie od zajęć szkolnych, ale od uczęszczania do niej – już tak. Stołeczni strażnicy miejscy szczegółowo sprawdzają więc czytelność i prawidłowość oznakowa...

dodano 27-8-2020

Ten mężczyzna najwyraźniej bardzo się nudził! Strażnicy miejscy zauważyli go idącego chodnikiem w samej piżamie. To, co usłyszeli od 38-latka bardzo ich zdziwiło!

dodano 4-8-2020

Młoda kobieta na Sadybie dostała ataku epilepsji w autobusie miejskim. Pomocy udzielili jej strażnicy miejscy. Chora została przewieziona do szpitala.

dodano 31-7-2020

Mężczyzna w nocy biegał po ruchliwej ulicy i torach tramwajowych. Mogło dojść do tragedii! Okazało się, że 17-latek skrywa pewną tajemnicę.

dodano 28-7-2020

Ta dwójka chyba zbyt wcześnie rozpoczęła świętowanie weekendu. Imprezę urządzili sobie w jednym z bloków na Saskiej Kępie. Straż miejska przerwała im zabawę.

dodano 24-7-2020

Z bardzo stromej skarpy zjeżdżał czterolatek wraz z rodzeństwem i ojcem. W pewnym momencie dziecko straciło kontrolę nad jednośladem i nieuchronnie zbliżało się do ruchliwej ulicy. Na szczęście w p...

dodano 22-7-2020

Nieodpowiedzialny kierowca renault myślał, że bez świateł przejedzie niezauważony przy Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zauważyli samochód marki renault, który nie miał włączonych świateł mijania....

dodano 20-7-2020