Chcesz zadbać o zdrowie i sprawność dziecka? Idź z nim na basen!

2019-09-09 10:45 Artykuł Sponsorowany
Chcesz zadbać o zdrowie i sprawność dziecka? Idź z nim na basen!
Autor: Logafit

Rozwój i zdrowie dziecka to jeden z priorytetów, o zapewnienie którego troszczy się wielu rodziców. Warto zastanowić się nad zapewnieniem naszej pociesze fizycznej aktywności, by na przyszłość zapobiec wadom postawy i zagwarantować im zdrowie i fizyczną sprawność.

Jeżeli zastanawiasz się jak zagospodarować wolny czas swojemu dziecku, przychodzimy z pomocą. Dobrze dobrane zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na rozwój i odkrywanie talentów, spędzanie czasu z rówieśnikami oraz doskonałe źródło przyjemności. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór dodatkowych atrakcji, by te nie stanowiły utrapienia.

Doskonałą formą rozwoju i zabawy są zajęcia w wodzie. Warto pamiętać, że jest to jeden z najbezpieczniejszych i najmniej kontuzyjnych sportów, który uprawiany systematycznie pozwala skorygować wady postawy i odciążyć kręgosłup. Pływanie pomaga też rozciągnąć i rozwinąć mięśnie poprawiając fizyczną wytrzymałość, a sporty w wodzie korzystnie wpływają na układ krążenia oraz układ oddechowy.

Naukę pływania warto zacząć już od najmłodszych lat
Autor: Logafit Naukę pływania warto zacząć już od najmłodszych lat

Jakie zajęcia dla dziecka wybrać?

Warto rozpocząć naukę pływania już u najmłodszych dzieci. Pierwszym etapem przygotowującym do właściwej nauki pływania jest etap oswajania z wodą. Na takie zajęcia można zdecydować się już od 3 miesiąca życia dziecka.

Dzieci 3-4 letnie uczą się pływać poprzez zabawę - jest to bowiem forma przejściowa pomiędzy oswajaniem w wodzie a właściwą nauką pływania. W zajęciach biorą udział rodzice, a w czasie 45-minutowej lekcji wykorzystywane są różnorodne zabawy zadaniowe przygotowujące dzieci do pozostania na lekcji wyłącznie z instruktorem.

Pływanie to dobry sport
Autor: Logafit Pływanie to dobry sport

Czteroletnie i starsze dzieci mogą rozpocząć samodzielną naukę pływania z instruktorem. W czasie 45-minutowych zajęć dzieci nabywają podstawowych umiejętności pływackich, po których są w stanie samodzielnie przepłynąć około 10 metrów.

Zaawansowana nauka pływania rozpoczyna się u dzieci 6-letnich i starszych. Zajęcia odbywają się w basenie sportowym i są skierowane do dzieci, które opanowały samodzielne ruchy napędowe, potrafią położyć się na wodzie w pozycji na piersiach i grzbiecie, samodzielnie wykonać wślizg do wody i dopłynąć do ściany basenu. Celem zajęć jest nauka pływania wybranych stylów pływackich. W kolejnych etapach nauczania rozwijane są zaawansowane umiejętności pływackie.

Pływanie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka
Autor: Logafit Pływanie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka

Zajęcia dla dzieci już od najmłodszych lat oferuje Centrum Zdrowia i Fitnessu Logafit w Toruniu. Właśnie ruszyły zapisy na jesienne kursy w Logafit - cena za 10 spotkań, dzieci do 3 roku życia 450 złotych, a dla dzieci starszych 350 złotych. Zajęcia odbywają się na basenie w hotelu Copernicus oraz na basenie OLENDER w Wielkiej Nieszawce.

Zapisy: biuro@logafit.pl lub pod numerem telefonu 607 880 086. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Logafit Toruń.

Artykuł Sponsorowany