Justyna Święty-Ersetic

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Justyna Święty-Ersetic

HME 2021 sobota RELACJA NA ŻYWO: Justyna Święty-Ersetic z medalem w Toruniu!

2021-03-06 20:03

Halowe mistrzostwa Europy Toruń 2021 NA ŻYWO w INTERNECIE. WYNIKI LIVE ONLINE HME Toruń sobota 6.03.2021. Halowe mistrzostwa Europy LIVE w INTERNECIE RELACJA. Relacja NA ŻYWO ONLINE HME w Toruniu. W sobotę Polska będzie miała szansę na kolejne zdobycze podczas Halowych mistrzostw Europy. Tego dnia w akcji zobaczymy m.in. Justynę Święty-Ersetic czy Joannę Jóźwik. Relacja NA ŻYWO HME Toruń WYNIKI LIVE na sport.se.pl!

Czy lekkoatletyka to wciąż królowa sportu?

To nie był łatwy bieg dla Święty-Ersetic. Rywalki ją zamknęły, wyprzedzać musiała po drugim torze i tak pokonała niemal cały dystans. - To prawda. Wszystkie dziewczyny zaczęły bardzo mocno, liczyłam się z tym, że będą przepychanki. Chciałam walczyć na tyle, ile mogę. To fantastyczny wynik - skomentowała na gorąco Polka.

To był jej trzeci finał halowych mistrzostw Europy i drugi medal w karierze w biegu indywidualnym. Dwa lata temu w Glasgow była szósta, a w 2017 roku w Belgradzie wywalczyła brąz. W Toruniu czeka ją jeszcze rywalizacja w sztafecie. To trzeci medal dla biało-czerwonej ekipy. Srebra wywalczyli także w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski i w pchnięciu kulą Michał Haratyk.

Lewandowski OSTRO o wielkiej KONTROWERSJI. Jest mowa o SZANTAŻU rywali

Mateusz Borkowski pobiegnie jednak w niedzielnym finale na 800 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. Polak w swojej serii dobiegł jako pierwszy do mety, ale został zdyskwalifikowany. Sędziowie uznali, że doszło do przepychanki z trzecim na mecie Szwedem Andreasem Kramerem. Polacy złożyli kontrprotest, który został uznany.

Szokujący pomysł na HME 2021 w Toruniu. Pobiegła w MASECZCE i awansowała [WIDEO]

To oznacza, że o medale powalczy trzech Polaków. Pewni awansu już wcześniej byli dwukrotny wicemistrz świata Adam Kszczot i specjalista od 400 m ppł Patryk Dobek.

Poniżej zapis relacji z sobotnich zmagań w hali w Toruniu.

21.30Mateusz Borkowski pobiegnie jednak w niedzielnym finale na 800 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. Polak w swojej serii dobiegł jako pierwszy do mety, ale został zdyskwalifikowany. Związek złożył kontrprotest, który został uznany.

21.22. W sobotę to już koniec emocji związanych z Halowymi Mistrzostwami w lekkoatletyce w Toruniu. Dziękujemy, że byliście z nami. Niedziela będzie ostatnim dniem zmagań najlepszych lekkoatletów.

21.19. Znamy też halową mistrzynię Europy w skoku o tyczce. To reprezentantka Szwajcarii Angelica Moser. Srebro dla Słowenki Tiny Sutej, brąz dla Holly Bradshaw z Wielkiej Brytanii.

21.13. Ostatnie rozstrzygnięcia sobotniego wieczoru w hali w Toruniu. Mistrzem Europy na 60 metrów został Włoch Lamont Marcell Jacobs. Czas 6.47. Drugi Kevin Kranz z Niemiec (6.60), trzeci Słowak Jan Volko (6.61). Szóste miejsce w finale zajął reprezentant Polski Remigiusz Olszewski (6.66).

21.15. Justyna Święty-Ersetic odebrała srebrny medal! W Toruniu usłyszeliśmy hymn Holandii - na cześć złotej Femke Bol

20.53. Ukrainka Maryna Bekh-Romanczuk halową mistrzynią Europy w skoku w dal!

21.00. Przed nami finał 60 metrów mężczyzn. Na pierwszym torze Remigiusz Olszewski!

20.48. Dziś swoją pracę zakończyli siedmioboiści. Po czterech konkurencjach Paweł Wiesiołek jest na piątym miejscu. Prowadzi Francuz Kevin Mayer. W niedziele ostatnie trzy konkurencje.

20.46. Przed nami dziś jeszcze jeden finał - bieg na 60 metrów mężczyzn.

20.36. Srebrny sukces Justyny Święty-Ersetic, a to jeszcze nie koniec emocji w Toruniu. Pozostańcie z nami!

20.31. Po pierwszym okrążeniu Święty-Ersetic była na piątym miejscu, potem zaczęła się przedzierać. Goniła srebrny medal i go wywalczyła. MAMY SREBRNY MEDAL! Wygrała Holenderka Femke Bol.

20.30. Już za chwilę finał biegu na 400 metrów w wykonaniu pań. Justyna Święty-Ersetic, TRZYMAMY KCIUKI!

20.20. Potwierdzamy - Mateusz Borkowski ZDYSKWALIFIKOWANY. Nie wystąpi w finale biegu na 800 metrów mężczyzn. Liczyliśmy na skuteczne odwołanie...

20.16. Finał na 400 metrów mężczyzn rozstrzygnięty. Co prawda bez Polaków, ale emocji nie brakowało! Wygrał Hiszpan Oscar Husillos z czasem 46.22! Za nim Holendrzy: Tony van Diepen i Liemarvin Bonevacia.

20.00. Za nami trzeci półfinał biegu na 800 metrów mężczyzn. Wygrał Francuz Pierre-Ambroise Bosse, tuż za nim Adam Kszczot! Polak w finale!

19.37. Mateusz Borkowski wygrał drugi półfinał biegu na 800 m! Brawo!

19.31. Patryk Dobek z kwalifikacją do finału biegu na 800 metrów! Drugi w swoim półfinałowym biegu.

19.23. Za nami trzeci bieg półfinałowy kobiet na 800 m PIERWSZE miejsce Angeliki Cichockiej. Dwie Polki w finale biegu na 800 m.

19.14. Joanna Jóźwik wygrała drugi półfinał biegu na 800 metrów! Czas: 2.03.15. Nie ma mocnych na naszą zawodniczkę!

19.07. Piąte miejsce Anny Wielgosz. 27-latka bez awansu do finału. Od kilku minut trwa za to finał skoku o tyczce kobiet.

19.05. Rozpoczął się pierwszy z trzech półfinałów biegu na 800 metrów kobiet. Na starcie reprezentantka Polski Anna Wielgosz.

19.00. Witamy ponownie! Przed nami sesja wieczorna 3. dnia Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Z niecierpliwością czekamy na występy reprezentantów Polski. Szczególnie na finał 400 m kobiet, w którym pobiegnie Justyna Święty-Ersetic.

14:30. Witamy w relacji na żywo z HME Toruń 2021! Czekają nas wielkie emocje. Starty sesji wieczornej o godzinie 18:50. Zapraszamy do śledzenia wyników!

Źródło: HME 2021. Justyna Święty-Ersetic ze srebrnym medalem, AFERA Mateusza Borkowskiego [WYNIKI, RELACJA]