Obrzydliwe wiadomości trafiają do szkół

i

Autor: Shutterstock, ECPU Łowcy Pedofilów Obrzydliwe wiadomości trafiają do szkół

Obrzydliwe wiadomości trafiają do szkół

Horror. Tajemniczy pedofil planuje masowe porwania?! Szkoły zaatakowane, rodzice przerażeni!

2022-09-29 12:55

Dyrektorzy szkół z różnych miastach Polski dostali na skrzynki mailowe niepokojące wiadomości. Do tej pory ustaliliśmy, że sprawa została zgłoszona m.in. na komendzie w Toruniu, cztery tamtejsze placówki otrzymały obrzydliwe pedofilskie pogróżki. Trudno oszacować skalę całego przedsięwzięcia. Kryminalni ustalają autora.

O pedofilskich pogróżkach najpierw alarmowali dyrektorzy szkół, później zbiorczo o fenomenie poinformowała organizacja ECPU Polska: Łowcy Pedofili. Sprawdziliśmy ten trop, zgłoszenia wpłynęły m.in. na komendę w Toruniu, w rozmowie z rzecznikiem prasowym asp. Wojciechem Chrostowskim ustaliliśmy, że chodzi o trzy szkoły w mieście i jedną w ościennej gminie. Wiadomości rozsyłane na skrzynki pocztowe dyrektorów są wyjątkowo obrzydliwe. Ocenzurowane cytujemy poniżej, ostrzegamy że w fejsbukowym poście widnieją bez cenzury.

"Mów kur** kiedy kończy lekcje Maja z klasy IIB. Widziałem ją już kilka razy obserwując szkołe. Wkrutce ją porwę. Zerwę z niej ciuchy i majtki [...]" - pisownia oryginalna.

Wszystkie wiadomości brzmią podobnie, w kolejnych e-mailach zmieniane są jedynie imiona dzieci i ich klasy. - Mając na uwadze skalę tego procederu widać, że jest to zmasowana akcja jakiegoś mocno ograniczonego intelektualnie człowieka - domniemują łowcy z ECPU.

Policja na tropie tajemniczego pedofila. Grozi porywaniem dzieci

- Po zawiadomieniach od dyrektorów placówek prowadzimy postępowanie. W Toruniu chodzi o trzy szkoły i jedną z gminy ościennej. W toku postępowania staramy się ustalić sprawcę wywołania fałszywego alarmu, wstępnie nic nie wskazuje bowiem, by te wiadomości były kierowane do konkretnych osób, żeby bezpieczeństwo którejkolwiek z osób było zagrożone - mówi w rozmowie z Super Expressem as. Chrostowski, dodając że postępowanie wszczęto z kodeksu wykroczeń, zapisu o wywołaniu fałszywego alarmu.

Łowcy apelują, że choć nic nie wskazuje, jakoby groźby miały się sprawdzić, rodzice powinni "wzmóc swoją czujność". - Bo tak naprawdę nie wiemy, czy mamy do czynienia z idiotą-literatem, czy też naprawdę groźnym zboczeńcem, który docelowo może chcieć gdzieś w Polsce zrealizować rzeczy opisane w liście - czytamy.

Sonda
Czy za pedofilię powinno karać się dożywociem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE