Koronawirus, 6 sierpnia. Stabilna sytuacja w Kujawsko-Pomorskiem

2021-08-06 10:30
Szpital w Toruniu. Koronawirus atakuje
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Koronawirus w Polsce, 6 sierpnia. Ile dziś zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem? / Zdjęcie poglądowe

Koronawirus w Polsce. Wariant delta niepokoi już cały świat. Ile dziś (6.08) nowych przypadków zakażenia? Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o zdiagnozowanych przypadkach zakażenia COVID-19 oraz o pacjentach, którzy przegrali walkę z wirusem. W piątek, 6 sierpnia o godzinie 10:30 resort zdrowia tradycyjnie opublikuje najnowsze dane z naszego kraju. Ile jest zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem? Sprawdzamy na se.pl.

Koronawirus w Polsce 5.08.2021. Ile dziś nowych przypadków zakażenia?

Koronawirus wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze dane, z których dowiadujemy się, ile jest nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dodatkowo z raportu dowiadujemy się o tym, ile osób zmarło w ciągu doby. Przedstawiciele resortu w tym wykazie uwzględniają osoby, które zmarły z powodu COVID-19 oraz te, które miały choroby współistniejące.

Ile dziś (6 sierpnia) nowych zakażeń? Ministerstwo Zdrowia o 10:30 publikuje najnowszy raport dotyczący kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Możemy z niego wyczytać, w których województwach potwierdzono nowe zachorowania. Gdzie sytuacja jest najtrudniejsza?

Zobacz także: Koronawirus. Czarnek o powrocie dzieci do szkół 1 września. Wszystko już jasne

Koronawirus w Polsce 6 sierpnia. Dane z 16 województw

Ministerstwo Zdrowia codziennie o 10:30 publikuje najnowszy raport dotyczący kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile dziś nowych przypadków zakażenia i czy znów mamy niepokojące wzrosty? 

- Mamy 172 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (35), małopolskiego (22), śląskiego (20), łódzkiego (12), podkarpackiego (11), zachodniopomorskiego (11), dolnośląskiego (9), podlaskiego (8), kujawsko-pomorskiego (7), pomorskiego (6), lubelskiego (5), lubuskiego (5), opolskiego (5), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - przekazuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 883 796/ 75 281 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE