Marcin Lewandowski ze ZŁOTYM MEDALEM HME w lekkoatletyce Toruń 2021! Rywal Polaka zdyskwalifikowany

2021-03-05 22:18 md
Marcin Lewandowski
Autor: Cyfrasport Marcin Lewandowski

Wielka radość dla Marcina Lewandowskiego i wszystkich fanów lekkoatletyki w naszym kraju! Po zakończeniu biegu na 1500 metrów mężczyzn w ramach halowych mistrzostw Europy w Toruniu wydawało się, że reprezentant Polski zgarnie srebrny medal. Chwilę później jednak zwycięzca zawodów, Norweg Jakob Ingebrigtsen, został zdyskwalifikowany. Tym samym złoty krążek trafił do Lewandowskiego, który mógł rozpocząć świętowanie!

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu to w swojej kategorii najważniejsze impreza lekkoatletyczna na Starym Kontynencie. Nic dziwnego, że ze szczególnym utęsknieniem czekali na nią wszyscy polscy sportowcy, dla których to szansa zaistnienia na własnym terenie. Wśród nich znajdował się oczywiście znakomity biegacz Marcin Lewandowski. Polak celował w najwyższą lokatę, jednak gdy już stanął w szranki z rywalami okazało się, że jeden z nich prezentuje się szczególnie dobrze - to był Norweg Jakob Ingebrigtsen.

Kolejne informacje o stanie zdrowia Fabio Jakobsena - ZDJĘCIA

Ostatecznie Lewandowski dobiegł do mety jako drugi, ale wielka radość nadeszła kilkanaście minut po zakończeniu zawodów. Jakob Ingebrigtsen został bowiem zdyskwalifikowany za przepychankę przy starcie z innym z reprezentantów Polski, Michałem Rozmysem. Sędziowie byli bezlitośni - zawodnik ze Skandynawii musiał posypać głowę popiołem, a dzięki temu złoto trafiło na konto Marcina Lewandowskiego.

Zobacz jak Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord Polski. „Mam formę życia” [WIDEO]

To koniec wielkich emocji związanych z halowymi mistrzostwami Europy w Toruniu. Emocje będą trwały nadal podczas nadchodzącego weekendu i obyśmy mogli się cieszyć z kolejnych sukcesów Polaków!

Super Raport 05.03 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - były premier oraz prof. Antoni Dudek - historyk), Sedno Sprawy: Janusz Korwin-Mikke
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE