Niezwykła atmosfera, wzajemna życzliwość i wiślane tradycje. 11 sierpnia startuje trzeci Festiwal Wisły!

2019-08-08 0:00 Artykuł sponsorowany
Festiwal Wisły to największy w Polsce zlot tradycyjnych statków i łodzi rzecznych
Autor: Jacek Kiełpiński

Od 11 do 15 sierpnia, w czterech nadwiślańskich ośrodkach: Włocławku, Ciechocinku, Osieku nad Wisłą w gminie Obrowo oraz przez dwa dni w Toruniu zawita trzeci Festiwal Wisły. W programie m.in. darmowe rejsy dla publiczności, liczne występy i pokazy, przepływanie Wisły wpław, a na zakończenie świetlno-muzyczne widowisko z udziałem kilkudziesięciu tradycyjnych łodzi i statków rzecznych. Sprawdźcie szczegóły!

Festiwal Wisły to największy w Polsce zlot tradycyjnych statków i łodzi rzecznych. Wisła prezentowana jest tu na dotyk, na skrzypiących, drewnianych łodziach, do których wsiadają tysiące widzów. Wiślaną edukację prowadzi się też na nabrzeżach, gdzie stają stoiska prezentujące wielką wiślaną i rzeczną tradycję. Gdy dzieci majsterkują w drewnie, dorośli kosztują wiślańskich specjałów.

Tu propaguje się wiślaną atmosferę, która cechuje się wzajemną życzliwością i wiarą w pomocnych, przyjaznych sobie ludzi. - Tak działa Wisła! - zapewniają organizatorzy.

Wiślaną edukację prowadzi się też na nabrzeżach
Autor: Jacek Kiełpiński

W tym roku Festiwal Wisły łączy się z Flisem Obojga Narodów z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej, który rusza 26 lipca z Goniądza nad Biebrzą. Z uczestnikami FW19 flisacy spotkają się 10 sierpnia we Włocławku po ponad 400 kilometrach flisu po Biebrzy, Narwi i Wiśle.

Z Włocławka do Torunia

Festiwal Wisły to w tym roku pięć dni z Królową Polskich Rzek. Impreza na dobre rozpocznie się 11 sierpnia (w niedzielę) na Bulwarach Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku. Następnego dnia, w poniedziałek 12 sierpnia, przepływa do Ciechocinka. 13 sierpnia, we wtorek, jest na punkcie widokowym im. Michała Kokota w Osieku nad Wisłą w gminie Obrowo. 14 i 15 sierpnia Festiwal Wisły cumuje na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu, gdzie wystąpią zespoły grające muzykę żeglarską, etniczną, folkową, ludową, weselną, pojawią się rękodzielnicy związani z Wisłą i liczne stoiska prezentujące kulinaria w ramach targów "Nadwiślańskie Smaki". Można będzie skosztować potraw i nabyć produkty regionalne z terenów nadwiślańskich, zarówno z południa, jak i północy Polski.

Festiwal Wisły to w tym roku pięć dni z Królową Polskich Rzek
Autor: Jacek Kiełpiński

Piękne widoki i bogaty program!

Po drodze z Włocławka do Torunia uczestnicy mogą liczyć na niezwykłe okoliczności natury: wyspy z ostojami dzikiej przyrody, malownicze ruiny średniowiecznych zamków, tajemnicze wraki, tętniące nadwiślańską tradycją i kulturą miasta, urocze wsie o wiślanym rodowodzie, a także niebezpieczne rafy kamienne i zapierający dech punkt widokowy.

Po drodze z Włocławka do Torunia uczestnicy mogą liczyć na niezwykłe okoliczności natury
Autor: Jacek Kiełpiński

W programie festiwalu są również m.in. darmowe rejsy dla publiczności, liczne występy i pokazy, przepływanie Wisły wpław, prezentacja sprzętu wojskowego, liczne parady, w tym nocne z wykorzystaniem pirotechniki, a na zakończenie świetlno-muzyczne widowisko z udziałem kilkudziesięciu tradycyjnych łodzi i statków rzecznych.

Czyż nie brzmi wspaniale?

Plakat Festiwalu Wisły
Autor: Materiały promocyjne

Program i szczegóły znajdziecie na: festiwalwisly.pl

Artykuł sponsorowany