Toruń na MAGICZNYCH, starych zdjęciach. Rozpoznajecie te miejsca? [GALERIA]

2020-11-22 9:54 KM
Komunikacja tramwajowa w Toruniu - rok 1935
Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe 50 magicznych zdjęć Torunia. Zobacz wspaniałe, stare fotografie! / Komunikacja tramwajowa w Toruniu - rok 1935

Toruń w pierwszej połowie XX wieku i w latach 70 zachwycał tak jak obecnie! Rozpoznajecie te miejsca? A może pamiętacie wydarzenia, które prezentujemy dla was w wyjątkowej galerii, opartej na zasobach Narodowego Archiwum Cyfrowego? Zabieramy was w sentymentalną podróż po ukochanym Toruniu.

Toruń na MAGICZNYCH, starych zdjęciach. Rozpoznajecie te miejsca? [ZDJĘCIA]

Toruń to piękne miasto. Tradycje, wspaniałe obiekty, cudowny smak pierników i wiele więcej. Już w XX wieku gród Kopernika potrafił zachwycić mieszkańców i odwiedzających. Starsi czytelnicy mogą rozpoznawać miejsca i wydarzenia, które kilkadziesiąt lat temu odbyły się na terenie Torunia. A może wy macie jakieś piękne zdjęcia z dawnych czasów? Przedstawiają Toruń lub najbliższą okolicę? Chętnie pokażemy takie materiały naszym czytelnikom! Pamiętajcie, że jesteśmy do waszej dyspozycji na fanpage'u Toruń Projekt Miasto. Tymczasem zachęcamy was do obejrzenia wyjątkowej galerii. Oto 50 wspaniałych fotografii, które udostępniamy dzięki uprzejmości Narodowego Archiwum Cyfrowego. 

Toruński przewodnik Wojciech Olszewski opowiada o Katedrze św. Janów w Toruniu