Gdynia: Podając się za policjanta popełnił przestępstwo. Policja udostępniła jego wizerunek

i

Autor: Policja Gdynia Gdynia: Podając się za policjanta popełnił przestępstwo. Policja udostępniła jego wizerunek

Szuka go policja

Gdynia: Podając się za policjanta popełnił przestępstwo. Policja udostępniła jego wizerunek

2022-08-11 14:18

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który jest podejrzany o dokonanie oszustwa. Podając się za policjanta miał on nakłonić kobietę do wyrzucenia przez okno karty bankomatowej z kodem pin. Za jej pomocą wypłacał sobie pieniądze.

Policjanci z Gdyni prowadzą czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło 29 marca 2022 roku. Do mieszkanki Gdyni zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Oszust nakłonił kobietę do wyrzucenia przez okno karty bankomatowej i podania kodu PIN. - Następnie oszust dokonał szeregu wypłat środków pieniężnych. Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu ustalono, że związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy - informuje oficer prasowy policji.

Z monitoringu wynika, że mężczyzna ma około 25-30 lat, 180-185 cm wzrostu, krótkie, jasne włosy (obcięte na tzw. „jeża”), jest średniej budowy ciała. W dniu zdarzenia miał na sobie puchową kurtkę w kolorze czarno-granatowo-białym (ze stójką), na twarzy maseczkę chirurgiczną. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni - Chyloni pod nr tel. 47-74-21-355 (dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.

Czytaj też: Gdańsk: Pobił 75-latka, który zaszczepił się przeciwko COVID-19. Antyszczepionkowiec może trafić za kraty

Kobiety poszukiwane przez pomorską policję. Zobacz zdjęcia:  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE