Matura 2021 w Gdańsku: Język polski już za nami. Egzamin nie sprawił trudności maturzystom?

2021-05-04 15:00 Martyna Łukaszewska pt

We wtorek (4 maja 2021 roku) rozpoczęły się egzaminy maturalne. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Sprawdziliśmy, jak poszło gdańskim maturzystom. Podobnie jak w ubiegłym roku, egzaminy ustne nie są obowiązkowe. Matury 2021 potrwają aż do 20 maja.

Język polski w tym roku okazał się dla gdańskich maturzystów bułką z masłem. Zdaniem absolwentów XX LO nie było żadnych trudności z zadaniami, które znalazły się w arkuszu przygotowanym przez CKE. Pandemia również nie pokrzyżowała planów, chociaż według niektórych przygotowania w szkole byłyby lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem.

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego

- Matura z języka polskiego była prosta. Nie sprawiła mi żadnego problemu. Nie było żadnego zadania, które sprawiłoby mi trudność. Szczerze? Wystarczyło przeczytać jakąkolwiek książkę w swoim życiu. Pandemia nie pokrzyżowała mi nauki. Uczyłam się w domu. Jestem pewna, że zdam. Na ile procent? To się okaże - mówi jedna z maturzystek z XX LO w Gdańsku.

Pierwszy etap egzaminu dojrzałości w Gdańsku przebiegł spokojnie i bez komplikacji. Pojawiło się kilka fałszywych pogróżek mailowych, ale nie przeszkodziły one w odbyciu się matur.

- W pogróżkach mailowych mowa była o podłożeniu bomby. Szybko jednak zostały one sprawdzone i po przekonaniu się, że maturzyści są bezpieczni, egzaminy się odbyły we wszystkich liceach oraz technikach w Gdańsku. Nie było żadnych komplikacji - mówi nam dyrektor OKE Irena Łaguna.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE