Myślała, że pomaga córce chorej na COVID-19. Straciła 150 tys. złotych. Policja szuka tego mężczyzny

i

Autor: KMP Gdańsk Myślała, że pomaga córce chorej na COVID-19. Straciła 150 tys. złotych. Policja szuka tego mężczyzny

Rozpoznajesz ich?

Myślała, że pomaga córce chorej na COVID-19. Straciła 150 tys. złotych. Policja szuka tego mężczyzny

2022-11-15 12:43

Policjanci z Gdańska pracują nad wyjaśnieniem sprawy oszustw "na lekarza". 76-latka z Oruni straciła 150 tys. złotych, bo myślała, że pomaga swojej ciężko chorej córce. Policja opublikowała wizerunek mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą. Jeden z nich jest już w rękach policji.

Do tego zdarzenia doszło 14 października. Wówczas do 76-latki z Oruni zadzwonił oszust, który podał się za lekarza. - Mężczyzna powiedział pokrzywdzonej, że jej córka jest ciężko chora na koronawirusa i może ją uratować specjalistyczny lek. Za leczenie trzeba zapłacić kilkadziesiąt tys. zł., a po pieniądze zgłosi się notariusz. 76-latka uwierzyła fałszywemu lekarzowi i przekazała oszustom 150 tys. zł - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunek mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Jeden z nich jest już w rękach policji.

Policjanci przypominają, że żaden pacjent chory na COVID-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu, jak i podawane leki są darmowe. Wszystkie osoby, które rozpoznają osoby ze zdjęć lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości, lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji I przy ul. Platynowej 6F w Gdańsku. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na numer 47 741 67 22 lub napisać na adres: komendant.kp1@gd.policja.gov.pl.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE